Jak zrobić lodową maskę z kleju na imprezę karnawałową

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
9718 0

Karnawał to okres, w którym popularne jest urządzanie zabaw i imprez przebieranych. Każdy z nas może wcielić się w dowolnie wybraną lub zgodną z kluczem zabawy postać, co dla niektórych osób jest faktycznie sporym wyzwaniem. W powyższym filmie prezentujemy więc, jak przez proste DIY można przygotować stroje na bal przebierańców i maskę karnawałową wykorzystując klej na gorąco. Lodowa maska z kleju jest prosta do wykonania, potrzeba do niej składników, które znajdziemy najczęściej w codziennym użytku w domu, a zrobi piorunujące wrażenie z odpowiednio dobranym stroje na przykład Królowej Śniegu.
Do wykonania lodowej maski karnawałowej wykorzystamy rękaw lub papier do pieczenia, klej na gorąco, szablon lub prosty szkic maski, jaką chcemy wykonać i lakier do paznokci – brokatowy, diamentowy lub perłowy. Szablon maski rozrysowujemy lud odrysowujemy na zwykłej kartce. Następnie przyklejamy do niej taśmą dwustronna, aby się nie przesuwała, kawałek rękawa lub papieru do pieczenia. Nie używamy zwykłej folii, bo nie jest ona odporna na gorącą temperaturę. Dużą ilością kleju na gorąco
pokrywamy powierzchnię maski zaczynają od jej obrysu. Używamy do tego oczywiście pistoletu do kleju. Nakładamy na maskę kilka warstw kleju na gorąco, starając się, aby od początku przypominały one sopelki lodu. Kolejną warstwę kleju nakładamy dopiero po wyschnięciu pierwszej. Wychodzimy też poza obrys maski, nadając jej coraz wyraźniejszy kształt lodowej rzeźby, trzymając się kresek wokół oczu. Kiedy klej na gorąco całkowicie wyschnie, wycinamy maskę zachowując kształt zastygniętych sopelków lodu. Na samym końcu pokrywamy maskę lakierem, nadając jej połysk lodu.

http://pomyslyplastyczne.blogspot.com

Do poradnika Jak zrobić lodową maskę z kleju na imprezę karnawałową przypisano następujące tagi:

gadżety bal przebierańców proste diy klej na gorąco maska karnawałowa stroje na bal przebierańców

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić lodową maskę z kleju na imprezę karnawałową skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...