Jak zrobić mikołaje na drewnianych kołkach - dekoracje świąteczne

Poradnik dodany przez: pati94
7122 0

Wielu osobom wydaje się, że aby zrobić ciekawe ozdoby świąteczne trzeba mieć duże umiejętności manualne i niesamowite pomysły. Tymczasem świąteczne motywy na drewnianych kołkach to gadżety bardzo proste do wykonania, które można postawić obok choinki bez obaw, że będą się źle prezentować.
Do tego diy potrzebne będą następujące elementy: kołki, najlepiej o różnych wysokościach, farby akrylowe, w kolorach białym, czarnym i czerwonym, pędzelki, wstążka, gruby miękki drut oraz kombinerki. Pracę należy zacząć od pomalowania kołków w połowie miejsca skośnego ucięcia na biało. W tym miejscu każdy Mikołaj będzie miał brodę.
Następnie należy namalować czerwoną czapkę. Trzeba jedynie pamiętać, aby między brodą a czapką pozostało nieco miejsca na dorysowanie oczu. Czarną farbą można domalować również nos.
Gdy kołki wyschną po pomalowaniu można związać je drutem. Kombinerkami należy zakręcić drut tak, aby całość nie rozpadła się. Miejsce przeprowadzenia drutu można ukryć ozdobną szeroką wstążką, zawiązaną w kokardkę. Najładniej wyglądają trzy połączone kołki o różnych wysokościach.
Takie ozdoby świąteczne pełnią funkcję ozdobną, a jednocześnie jest to doskonała zabawa dla dzieci które mogą uczestniczyć w malowaniu takich prostych dekoracji. Z pewnością warto więc wprowadzić taką tradycję świąteczną do domu i nie tylko. Farby akrylowe, w przeciwieństwie do farb olejnych, nie wymagają terpentyny jako rozpuszczalnika. Takie farby są rozpuszczalne w wodzie, dlatego też, jako naczynia do mieszania farb i namaczania pędzelków można użyć papierowego opakowania na jajka. Farby akrylowe często przydają się, gdy potrzebne są do zrobienia także inne świąteczne gadżety.

Moja pracownia:  https://www.youtube.com/playlist?list=PLV2wincui_nX8vgRVDGx3WjC8sYvqrlKw  

Składniki:

  • kołki drewniane
  • farby akrylowe
  • pędzle
  • drucik
  • wstążka do ozdoby

Do poradnika Jak zrobić mikołaje na drewnianych kołkach - dekoracje świąteczne przypisano następujące tagi:

mikołaj gadżety ozdoby świąteczne diy do domu zabawa dla dzieci

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić mikołaje na drewnianych kołkach - dekoracje świąteczne skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...