Jak zrobić ozdobny i pomysłowy karmnik dla ptaków

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
3797 0

Pokazuje jak prosto zrobić mieszankę ziaren i smalcu jako karme dla ptaków i jak zrobić z niej ozdobne kule i inne ozdoby z masy do karmienia ptaków. Więcej na blogu: Pomysły plastyczne dla każdego DiY - Joanna Wajdenfeld http://pomyslyplastyczne.blogspot.com

Nie wiecie czym karmić ptaki? To nic trudnego - pokazana na filmie karma to bardzo pożywna mieszanka ziaren dla ptaków oraz smalcu, który spacja całość. Taka karma dla ptaków z pewnością zadowoli każde upierzone podniebienie, a wykonanie takiej zawieszki jest dobrym ćwiczeniem plastycznym dla naszej pociechy i być może zachęci je do kontaktu z naturą.

Karmnik dla ptaków nie zawsze musi oznaczać domeczek z dziuplą i wystającym kołeczkiem z drewna. Jak sama nazwa mówi jest to coś co ma ptaki wykarmić. Wiosna już nadeszła, więc i ćwierkających przyjaciół coraz więcej, a jeśli chcemy ich zatrzymać na dłużej polecam zrobić sobie taką właśnie ozdobę do ogrodu. Na filmiku pokazano jak zrobić karmę w siatce po na przykład cytrynach, tak aby zawiesić je na drzewie, czy oblepione naszą masą ciasto zrobione tylko z tłuszczu mąki i jajka albo nawet użyć foremek do ciastek.

Taka tak zwana kulka smalcowa, czyli smalec oblepiony ziarnami dla ptaków to doskonała przekąska na przykład dla sikorek, ale połączeń i rodzajów ziaren jest na prawdę na pęczki. Pamiętajcie jednak o tym, że raz przyzwyczajone zwierzaki, będą powracały, także jeśli nie chcecie na działce regularnych odwiedzin ptaków, polecam wywiesić karmnik gdzieś dalej lub w często odwiedzanym przez na miejscu w lesie.

Do poradnika Jak zrobić ozdobny i pomysłowy karmnik dla ptaków przypisano następujące tagi:

gadżety karmnik dla ptaków ozdoba do ogrodu karma dla ptaków czym karmić ptaki ziarna dla ptaków

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić ozdobny i pomysłowy karmnik dla ptaków skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...