Jak zrobić piec do hartowania

Poradnik dodany przez: SJ-knife
59724 0

Witajcie,

dzisiaj chciałbym Wam zaprezentować jedna z technicznych porad, która może być dla Was pomocna podczas kucia noży. Jak wiemy przy nożach ręcznie robionych potrzebujemy pieca do hartowania metalu. Nie ma innej opcji i tego etapu nie przeskoczymy. Dlatego zaprezentuję Wam jak domowymi sposobami zrobić piec do hartowania metalu, który będzie osiągał łączną moc w wysokości 3 kW.

Piec hartowniczy to ten z technicznych elementów, które podczas kucia noży jest praktycznie niezbędny. Ale w domowym zaciszu możemy bezbłędnie go wykonać. Dzięki czemu kucie noży będzie dużo łatwiejsze, szybsze i prostsze.

Pamiętajcie, że taki piec do wypalania metalu robicie na własną rękę. Nie ponoszę odpowiedzialności za wykonaną przez Was pracę i to jakie efekty ona przyniesie.

Jeśli nie jesteście pewni tego co robicie, to nie podejmujcie się robienia takiego pieca hartowniczego, bądź skorzystajcie z tego tutoriala :).

Moc pieca to łącznie 3 kW , sterownik został zmodyfikowany przez wlutowanie dodatkowego przekaźnika przez co grzałki załączane są specjalnym stycznikiem .

Do poradnika Jak zrobić piec do hartowania przypisano następujące tagi:

technika kucie noży noże ręcznie robione piec do hartowania piec hartowniczy piec do wypalania metalu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić piec do hartowania skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...