Jak zrobić pranie i uniknąć często popełnianych błędów

Poradnik dodany przez: kinaa45
2999 0

Piętrzące się na stale powiększającym się stosie – brudne ubrania. Nikt nie lubi ich prać, o prasowaniu czy układaniu nie wspominając. Kiedyś jednak trzeba to zrobić. Filmik prezentuje dobre rady, które mogą okazać się przydatne każdej pani domu pragnącej utrzymać porządek w szafach i koszach z brudną bielizną.

Domowe pranie najlepiej zacząć od zebrania wszystkich ubrań w jednym miejscu. Nie zostaniemy wtedy zaskoczeni skarpetkami zalegającymi w kącie, podczas gdy pralka będzie pracowała na pełnych obrotach.
Następnie wszystkie ubrania segregujemy według kolorów: na jednej kupce rzeczy białe, na drugiej czarne i granatowe. Trzecią kupkę, jaka zostaje dzielimy na rzeczy jasne i ciemne. Zanim wrzucimy ubrania do pralki, zamykamy wszystkie guziki i suwaki, ponieważ mają one tendencje do zaczepiania się o ścianki bębenka, co może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia. Porady zawarte w tutorialu podpowiadają również, aby sprawdzić, czy wszystkie intensywne kolory nie farbują – aby to zrobić, pocieramy szmatką o materiał, jeżeli kolor się przeniesie, wtedy należy go prać oddzielnie.
Jako perfekcyjna pani domu każda mama z pewnością wie, za takie podstawy, warto jednak obejrzeć ten poradnik, ponieważ można ona nam pozwolić na oszczędność czasu, a nawet rozwiązać uporczywy problem, który spędzał nam sens z powiek od dawna, a nie potrafiliśmy znaleźć dla niego rozwiązania.
Dzięki tym wskazówkom sprzątanie w domu stanie się przyjemnością, a nie mozolną walką z brudem, której nie można wygrać. Skuteczne pranie to również sposób na zachowanie świeżości w szafie i utrzymanie w czystości naszych ulubionych ubrań. Mamy wtedy pewność, że nie zafarbują, nie ubrudzą się, zamiast wyprać, czy też zniszczą w jakiś inny sposób z powodu naszego niedopatrzenia.

Kanał na YouTube: http://bit.ly/1jTBfO9

Blog: http://ulapedantula.pl/  

Do poradnika Jak zrobić pranie i uniknąć często popełnianych błędów przypisano następujące tagi:

porady pranie sprzątanie w domu perfekcyjna pani domu oszczędność czasu dobre rady

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić pranie i uniknąć często popełnianych błędów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...