Jak zrobić prostego robota który pokonuje przeszkody

Poradnik dodany przez: 99problems
2574 0

Z pewnością nierzadko, kiedy patrzyliśmy na skomplikowane, robiące wrażenie roboty, przychodziła nam do głowy myśl, że proces ich tworzenia na pewno jest bardzo trudny i niemal niemożliwy do opanowania dla przeciętnego laika. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepsi twórcy robotów też kiedyś nie wiedzieli na ten temat zbyt wiele i dopiero zaczynali swoją przygodę z robotyką od absolutnych podstaw. I my również, jeśli chcemy, możemy zacząć w ten sposób, budując prostego robota, który pokonuje przeszkody.
Nawet, jeżeli technika jest nam niemal zupełnie obca, będziemy w stanie poradzić sobie ze stworzeniem takiej zabawki. Budowa robotów może, ale wcale nie musi być skomplikowana, a w tym przypadku z pewnością nie jest. Będziemy potrzebowali materiałów takich jak m. in. styropian, zakrętki po napojach, patyczki po lizakach, silnik dc i bateria. Samo wykonanie projektu jest stosunkowo proste i możliwe do opanowania nawet dla technicznego laika, a efekt końcowy jest niepowtarzalny i robi wrażenie. Zabawki DIY mają swój specyficzny urok, a ten pokonujący przeszkody robocik z pewnością spodoba się każdemu. Możemy bawić się z nim na rozmaite sposoby, warto na przykład zaangażować w zabawę dzieci i wspólnie przygotowywać dla niego wymyślne tory przeszkód do pokonania. Sposób chodzenia robota i pokonywania przez niego przeszkód jest niezwykle uroczy i zabawny, ale też robiący spore wrażenie. Zabawa nim z pewnością dostarczy nam śmiechu i rozrywki.
Jeśli kiedykolwiek zastanawialiśmy się, jak zrobić prostego robota i chcieliśmy spróbować swoich sił, taki projekt będzie idealny do stawiania pierwszych kroków w robotyce. Jak się okazuje, naprawdę fajne rzeczy możemy zrobić bez niepotrzebnego komplikowania sobie życia i ponoszenia dużych nakładów finansowych, budowa robotów może być prosta! Wystarczy tylko chcieć, a stworzymy sobie niezwykłą zabawkę DIY.

Do poradnika Jak zrobić prostego robota który pokonuje przeszkody przypisano następujące tagi:

technika zabawki diy budowa robotów fajne rzeczy jak zrobić prostego robota silnik dc

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić prostego robota który pokonuje przeszkody skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...