Jak zrobić prosty alarm do drzwi - 2 sposoby

Poradnik dodany przez: eryk3319
6877 0

Majsterkowanie dla każdego – tym razem przygotowujemy w powyższym filmie alarm na drzwi oraz alarm na okno domowym sposobem. To odpowiedź na pytanie, co można robić w domu i jakie ciekawe rzeczy możemy wykonać dzięki znajomości elektroniki.
Aby wykonać alarm na samym początku wlutowujemy w płytkę o rozmiarach 4 na 6 centymetrów podstawkę do układu DIP 16 pin. Następnie pod szóste i siódme wyprowadzenie wlutowujemy dwa rezystory 3, 3 kiloOhma. W wyprowadzenia od 9 do 13 podobnie wlutowujemy rezystory, a w pierwsze wyprowadzenie wlutowujemy kondensator ceramiczny o pojemności 100 nanoferrranów. W płytkę wlutowujemy microswitcha, a do jego wejścia – rezystor o pojemności 10 kOhm. Do pierwszego wyprowadzenia wlutowujemy rezystor 10 kOhm, a do niego kolejny o wartości 10kOhm. Na końcu wlutowujemy do płytki gniazdo zasilania, a przygotowane przewody łączymy z wyświetlaczem. Podstawkę wlutowaną na samym początku wkładamy w układ CD-26, a na samym końcu montujemy obudowę do alarmu, podłączamy zasilanie i całość umieszczamy nad drzwiami. W momencie otwierania przez kogoś drzwi, zamontowany kontraktor włączy buzek, a wyświetlacz będzie pokazywał, ile razy otwarte zostały drzwi. Wyświetlacz możemy resetować za pomocą microswitcha.
W przypadku drugiego alarmu wykorzystujemy diodę LED, która przy otwieraniu drzwi oświetli fotorezystor do takiego stopnia, że jej konrezystancja będzie na tyle mała, że popłynie przez niego prąd włączający buzek ostrzegający przy otwieraniu drzwi. Alarmy zasilane są czterema bateriami po 1, 5 V każda, a dioda zasilana jest dwoma bateriami, także o mocy 1, 5 V. 

Do poradnika Jak zrobić prosty alarm do drzwi - 2 sposoby przypisano następujące tagi:

elektronika majsterkowanie alarm co można robić w domu ciekawe rzeczy alarm na okno alarm na drzwi

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić prosty alarm do drzwi - 2 sposoby skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...