Jak zrobić rękę robota w prosty sposób

Poradnik dodany przez: Cress6
12529 0

Świetną zabawką dla osób w każdym wieku jest robot diy. A konkretnie już samo jego zrobienie daje dużo satysfakcji. Tego typu projekty rozwijają jednocześnie wyobraźnię, myślenie przestrzenne, zdolności konstruktorskie. Można skorzystać z tego triku dla samej radości tworzenia, przyda się też na bal przebierańców albo cosplay. Na filmie pokazany jest prosty sposób na to, jak zrobić dłońrobota. Można zachowując ten sam mechanizm (prosty, bez żadnej elektryki – ten robot działa na zasadzie hydrauliki płynów) wykonać bardziej zaawansowanie zdobienia, coś na kształt zewnętrznej osłony czy obudowy. Jeśli wykorzystasz dodatkowo zdolności plastyczne, ręka będzie wyglądać jak bioniczna proteza z gry komputerowej czy filmu anime.
Robot diy wcale nie musi być samodzielnie jeżdżącym pojazdem czy łazikiem. Może być poruszany zdalnie za pomocą naszych własnych mięśni, co w przypadku dłoni robota przełoży się na niesamowity efekt.

Ruchoma ręka nie jest skomplikowana. Do jej wykonania potrzebne będą:
- 10 strzykawek
- gumowe wężyki
- karton
- rękawica
- klej na gorąco
- sznurek
- nożyczki lub nożyk do wycinania
- woda (możesz ją zabarwić barwnikiem spożywczym lub farbką, jeśli chcesz, aby przewody były widoczne)

Takie gadżety to fajny sposób na pobudzające pomysłowość warsztaty dla dzieci. Możesz tez spędzić deszczowe popołudnie ze swoją pociechą, przygotowując element kostiumu transformersa lub wielką pięść Hulka. Możesz też samemu wykorzystać ten projekt w przebraniu na imprezę. Mechaniczna proteza, jak już wspomnieliśmy, może być wykończona od widocznej strony na różne sposoby. Możesz ją pomalować, dokleić trójwymiarowe elementy z drewna, kartonu i metalu, okleić masą plastyczną. Cokolwiek – daj się ponieść wyobraźni. 

Do poradnika Jak zrobić rękę robota w prosty sposób przypisano następujące tagi:

robot ręka dłoń gadżety robot diy proteza

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić rękę robota w prosty sposób skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...