Jak zrobić skaner częstotliwości, taniego tunera DVBT - SDR

Poradnik dodany przez: tomek10861
26298 0

Dzisiaj jeden z filmów dotyczący skanera częstotliwości.

W filmiku prezentuję możliwości tunera DVB-T za około 60zł opartego o układ RTL2832. Za pomocą niego można nasłuchiwać częstotliwości od około 25 - 1000 MHz. Możemy dzięki niemu np. zobaczyć jak wygląda szum elektromagnetyczny wokół nas.

Skaner częstotliwości może przydać się osobom, które chcą zobaczyć jak wygląda szum elektromagnetyczny w naszym otoczeniu.

Wykorzystamy do jego zrobienia stary tuner dvbt. Dodajmy, że bardzo prosty. polecam dokupić także antenę na częstotliwość, która najbardziej nas interesuje. Wzmocnimy dzięki temu ten jeden konkretny sygnał nasłuchiwanej częstotliwości. Taki domowy skaner zapewnia bardzo dobry odbiór częstotliwości, ale jeśli wzmocnimy go wspomnianą wcześniej anteną, to będzie jeszcze lepszy.

Będzie to prosty filmik, z dziedziny elektroniki.

Za wykonanie i używanie takiego domowego skanera jesteście sami odpowiedzialni, więc róbcie to z głową. Wszystko robicie na własne ryzyko.

Udanej zabawy życzę i do zobaczenia!

Składniki:

  • Laptop
  • tuner DVBT na układzie RTL
  • program SDR Sharp
  • opcjonalnie zewnętrzna antena.

Do poradnika Jak zrobić skaner częstotliwości, taniego tunera DVBT - SDR przypisano następujące tagi:

elektronika skaner częstotliwości tuner dvbt nasłuchiwanie częstotliwości szum elektromagnetyczny domowy skaner częstotliwości

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić skaner częstotliwości, taniego tunera DVBT - SDR skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...