Jak zrobić subwoofer do domu #01

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Elektronika
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 28.07.2018 / 08:00
  • Odsłony: 1 496
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

LuuFreePo

Do poradnika jak zrobić subwoofer do domu #01 przypisano następujące tagi:

Jeśli elektronika nie jest Ci obca i lubisz majsterkować, to ten filmik jest dla Ciebie! Zobacz, jak samodzielnie stworzyć własny subwoofer aktywny.Takim urządzeniem zaskoczysz wszystkich kumpli, a dodatkowo zaoszczędzisz całkiem sporo pieniędzy. W sklepie trzeba wydać na niego nawet kilkaset złotych, a wystarczy jedynie płytka, trochę kabli, lutownica i głośnik.Dołączając do zestawu odpowiedni nadajnik, możesz wykorzystać nawet głośnik na Bluetooth.

Najwięcej pracy, która wymaga największych umiejętności manualnych, trzeba włożyć w etap pierwszy - przygotowania płytki do wzmacniacza. Tutaj czeka nas sporo pracy przy montażu odpowiednich kondensatorów, lutowaniu kabelków i wkładaniu tranzystorów. Nie zapominaj o mierniku elektrycznym, który powie Ci, czy na pewno wszystkie styki działają prawidłowo po podłączeniu zasilacza. Jeśli płytka będzie sprawowała się bez zarzutu, możesz dodać swoje głośniki. Jeśli interesujesz się elektroniką, z pewnością masz ich kilka w piwnicy. Projektując swój własny, domowy subwoofer nie musisz inwestować w nowy sprzęt grający - przynajmniej z początku. Sprawdzi się nawet głośnik przenośny o sporym przebiegu.

Nie zapomnij o podłączeniu mini-jacka. Do testów nowego zestawu grającego wystarczy podłączyć telefon. Koniecznie wgraj kilka utworów o różnym natężeniu dźwięków i basów, by sprawdzić, jak funkcjonuje nowy subwoofer. Stworzenie takiego urządzenia powinno Ci zająć około godziny, jeśli masz wprawę w montowaniu płytek i obycie z lutownicą. Jeśli dopiero się uczysz, może Ci to zająć cały dzień, ale nie martw się! To może być Twoje pierwsze, samodzielnie skonstruowane urządzenie.

Kategoria: Majsterkowanie > Elektronika

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić subwoofer do domu #01 skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków