Jak zrobić umywalkę z kamienia polnego

Poradnik dodany przez: WrednaRzepa
21640 0

Umywalka z kamienia może być wyjątkowo oryginalnym elementem wykończenia łazienki. Technika jej wykonania nie jest trudna, choć może niestety zdarzyć się, że obrabiany przez nas materiał ulegnie uszkodzeniu lub pęknięciu. W kolejnym filmie z cyklu DIY, czyli zrób to sam prezentujemy, jak można wykonać umywalkę nablatową z kamienia polnego.
Umywalka z kamienia wykonana metodą zrób to sam będzie tym bardziej budzącym ciekawość gości elementem wystroju wnętrza, że po latach tworzyw sztucznych do łask wróciły na dobre materiały naturalne. Szlifowany kamień umywalki zestawiony z drewnianym blatem będzie więc w zgodzie z najbardziej pożądanymi obecnie trendami w wystroju wnętrz. Dodatkowym atutem umywalki z kamienia jest także fakt, że każdy tego typu przedmiot jest jedyny w swoim rodzaju. Nie ma bowiem dwóch kamieni o takiej samej fakturze i naturalnych wzorach. Możemy dobrać je idealnie do reszty wystroju łazienki, tworząc harmonijną i oryginalną całość.
Do wykonania umywalki nablatowej z kamienia wyszukujemy odpowiedniej wielkości kamień polny, który następnie podlega obróbce przy użyciu odpowiednio mocnego i ostrego sprzętu takiego jak piła do cięcia kamienia czy szlifierka pozwalająca uzyskać jego odpowiednio gładką powierzchnię. Pierwszym krokiem wykonania umywalki z kamienia jest przecięcie go piłą na pół, aby uzyskać kształt, w którym następnie będzie można wydrążyć otwór którym będzie spływać woda. Przy obróbce kamienia może się niestety zdarzyć jego pęknięcie. Możemy je jednak wykorzystać jako dodatkowy wzór zdobiący umywalkę, jeśli skleimy pęknięte części wodoodpornym klejem. Teraz pozostaje już tylko wydrążenie odpowiedniej wielkości otworu umywalki oraz otworu odpływu, a także oszlifowanie całości. 

Do poradnika Jak zrobić umywalkę z kamienia polnego przypisano następujące tagi:

technika umywalka diy zrób to sam umywalka nablatowa umywalka z kamienia

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić umywalkę z kamienia polnego skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...