Jak zrobić wiatraczek sterowany przyciskiem

Poradnik dodany przez: Neverlander
27151 1.56

Dobra, wiem, że to prosty patent ale nie wszystko musi być trudne i nie wszystko od razu każdy ma wiedzieć jak zrobić. Wiatraczek na biurko to very prosta sprawa i nawet jeżeli nigdy nie bawiłeś się w tego typu budowy i modyfikacje, to z tym poradnikiem sobie poradzisz. Zresztą trochę głupio aby chłopak nie wiedział jak zrobić coś tak prostego. Do kogo pójdziesz po pomoc? Do mamusi? Do kumpla? Takie rzeczy warto wiedzieć.

Wiatraczek komputerowy to najszybszy i najprostszy sposób na letnie upały kiedy siedzisz przy biurku. Dlatego fajnie jak taki wiatraczek ma przełącznik on/off a najlepiej jakby jeszcze do schematu dodać możliwość regulacji obrotów. Ale to już temat na inny poradnik.

Prosty obwód elektryczny w którym będzie bateryjka 12v, wiatraczek na 12v oraz przycisk do włączania i wyłączania. Co fajne, zasilane jest to bateryjką, więc można taki wiatraczek zabrać tez do auta. A chyba wszyscy wiemy jak nieraz gorąco potrafi być w samochodzie, szczególnie kiedy brak klimatyzacji.

 

Składniki:

  • bateryjka 12v
  • wiatraczek na 12v
  • przycisk do włączania i wyłączania

Do poradnika Jak zrobić wiatraczek sterowany przyciskiem przypisano następujące tagi:

wiatraczek elektronika wiatraczek komputerowy wiatraczek na biurko przełącznik w schemacie klimatyzacja na biurko jak zrobić wiatraczek na biurko

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić wiatraczek sterowany przyciskiem skomentowało 5 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...