Jak zrobić wisiorek z żywicy plus bizmut i orzech

Poradnik dodany przez: WrednaRzepa
5938 0

Szukasz pomysłu na oryginalny prezent na 30 urodziny dla niej? W powyższym filmie prezentujemy technikę samodzielnego wykonania wyjątkowego wisiorka, łączącego tak różne materiały, jak drewno orzecha, bizmut oraz żywica poliestrowa. Wykonany samodzielnie prezent dla dziewczyny zrobi na niej zdecydowanie większe wrażenie niż prezent dla niej kupiony w sklepie.

Połączenie tak różnych materiałów, jak żywica poliestrowa, drewno orzecha oraz bizmut jest możliwe dzięki użyciu metalowej formy, w której umieszczamy kawałek drewna i bizmut, a następnie wielokrotnie dolewamy do formy żywicy poliestrowej. Ten syntetyczny materiał jest wyjątkowo popularny w ostatnich latach i znajduje mnóstwo zastosowań. Żywica poliestrowa tworzy przezroczystą warstwę, pod którą można umieścić najróżniejsze, oryginalne przedmioty. Stosowana bywa na przykład we wnętrzach, jako podłoga alternatywna dla tradycyjnych paneli czy desek podłogowych. Wykonane z żywicy poliestrowej podłogi mogą być zdobione właśnie różnymi przedmiotami zatopionymi pod jej warstwą czy dawać przyjemne, klimatyczne światła umieszczone pod żywicą.

Po położeniu wszystkich warstw żywicy poliestrowej i ich wyschnięciu, wisiorek wyjmujemy z formy i szlifujemy na gładko, a następnie wiercimy w żywicy dziurkę na sznurek lub łańcuszek. Połączenie bizmutu – kruchego metalu o srebrnym odcieniu z różowymi refleksami z ciemnym drewnem orzecha i zalanie obu tych elementów warstwą żywicy poliestrowej daje wyjątkowo oryginalny efekt wisiorka, który będzie świetnie prezentował się jako dodatek do dziewczęcych kreacji. Nie jest łatwo wykonać ale warto spróbować.

Do poradnika Jak zrobić wisiorek z żywicy plus bizmut i orzech przypisano następujące tagi:

technika wisiorek prezent dla dziewczyny prezent dla niej żywica poliestrowa prezent na 30 urodziny dla niej

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić wisiorek z żywicy plus bizmut i orzech skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...