Jak zrobić własną podlewaczkę do ogrodu - szybką i oszczędną

Poradnik dodany przez: 99problems
2480 0

Podlewając trawę tradycyjnym wężem, bardzo często dużo wody trafia w jedno miejsce, jednocześnie pozostawiając wokół suche obszary. Na szczęście przy pomocy techniki i z zamiłowaniem domajsterkowania, możemy usprawnić proces podlewania trawy. Oto przepis na własną podlewaczkę do ogrodu – prostą w wykonaniu i jednocześnie niezwykle oszczędną.

Co potrzebujemy?
Do wykonania podlewaczki niezbędna będzie rurka PVC (o dowolnej długości) oraz plastikowe złączki do kranu. Wszystkie elementy na pewno dostaniecie w każdym markecie budowlanym, a ich łączny koszt nie powinien przekroczyć kilkunastu złotych.

Wykonanie podlewaczki
W pierwszym kroku musimy umieścić złączkę w rurce PVC – prawdopodobnie będziemy musieli użyć przy tym nieco siły, ale nie poddawajmy się. Następnie, uszczelniamy konstrukcję klejem na gorąco.

Do multiszlifierki montujemy niewielkie wiertło (można także wykorzystać do tego celu wiertarkę lub wkrętarkę, ale multiszlifierka będzie po prostu wygodniejsza) i wykonujemy szereg małych otworów na całej długości rurki PVC. Nie muszą być one w równej odległości, zależy nam bowiem na tym, by woda mogła tryskać w dowolnym kierunku, dokładnie podlewając całą powierzchniętrawy.

Teraz drugi koniec rurki PVC zatykamy dowolnym korkiem (np. od butelki) i także uszczelniamy klejem na gorąco. Dobra rada – jeśli chcemy, by gorący klej szybko zasechł, wystarczy włożyć go pod zimną wodę na kilka sekund.

Nasza podlewaczka już jest gotowa! Teraz wystarczy podłączyć do niej wodę i cieszyć się idealnie nawodnioną trawą. Nie czekaj i zrób to sam!

Do poradnika Jak zrobić własną podlewaczkę do ogrodu - szybką i oszczędną przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie trawnik zrób to sam podlewanie trawy podlewaczka

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić własną podlewaczkę do ogrodu - szybką i oszczędną skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...