Jak zrobić wskaźnik wysterowania do komputera PC

Poradnik dodany przez: PCmaniak22
24757 3

Film pokazuje jak wykonać bardzo efektowny wskaźnik wysterowania inaczej VU meter i zamontować go w obudowie komputera PC. Układ bazuje na scalaku LM3916 który przy pomocy zasilacza operacyjnego daje bardzo dobry i płynny odczyt wysterowania. Jego zastosowanie jest o wiele większe niż tylko obudowa komputera. Można go zastosować również w wzmacniaczach i innych własnych konstrukcjach. 

Dla niektórych taki wskaźnik wysterowania będzie po prostu migającymi diodami w rytm muzyki ale to coś więcej. Ten układ to profesjonalnie wykonany projekt który w efekcie końcowym wygląda naprawdę ciekawie, co widać dokładnie w poradniku. 

Nie ma co ukrywać, ze takie "migające diody" po zamontowaniu w jakimś sprzęcie albo nawet po prostu w obudowie komputera a nawet biurka wyglądają naprawdę ciekawie.

Wskaźnik wysterowania do komputera PC który tutaj został przedstawiony jest stosunkowo niedrogi w wykonaniu, działa bardzo płynnie i jest też niewielkich rozmiarów, co powoduje, że dwa kanały zmieszczą się w kieszeni na napęd w komputerze stacjonarnym. 

Składniki:

  • Wszystkie niezbędne informacje oraz pliki do wykonania wskaźnika dostępne są pod poniższym linkiem:
  • http://elektromaniak22.blogspot.com/2014/01/wskaznik-wysterowania-lm3916.html

Do poradnika Jak zrobić wskaźnik wysterowania do komputera PC przypisano następujące tagi:

elektronika migające diody wskaźnik wysterowania widmo akustyczne audio meter diody w rytm muzyki schematy eletronika lm3916

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić wskaźnik wysterowania do komputera PC skomentowało 2 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...