Jak zrobić wykrywacz magnesów

Poradnik dodany przez: Hansui
14536 3

W tym poradniku coś niestandardowego, coś czego raczej na co dzień (a w sumie raczej nigdy) nikt nie wyszukuje w Google albo w innych zapytaniach. A chodzi o coś takiego jak wykrywacz magnesów. W sumie dziwne urządzenie, którego zastosowanie znajdzie raczej tylko garstka osób. No to w takim razie dlaczego tutaj się pojawia i dlaczego warto poświęcić mu czas? Wykrywanie magnesów i zbudowanie urządzenia do wykrywania magnesów to ciekawe zadanie związane z majsterkowaniem i elektroniką. Poszukując nowych projektów które nie będą kolejnymi schematami w których łączymy diody albo jakieś inne bardzo znane rzeczy, tutaj mamy projekt którego zasadę działania można przekuć i wykorzystać w innych, jeszcze bardziej ciekawych i zaawansowanych projektach. 

Wykrywacz magnesów działa co prawda na dość prostej zasadzie ale jest to ciekawe rozwiązanie, które będzie fajnym zadaniem dla każdej osoby zajmującej się majsterkowaniem i elektroniką. 

A może komuś uda się zbudować mega profesjonalne urządzenie do wykrywania pola magnetycznego?

Składniki:

  • Włącznik uruchamiany za pomocą magnesu
  • Mały głośnik
  • Baterie
  • Podstawka lub pudełko
  • Taśma klejąca

Do poradnika Jak zrobić wykrywacz magnesów przypisano następujące tagi:

elektronika majsterkowanie elektronika wykrywacz magnesów wykrywanie magnesów urządzenie do wykrywania pola magnetycznego

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić wykrywacz magnesów skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...