Jak zrobić zabawkę ze szczoteczki do zębów

Poradnik dodany przez: far8hajt
3885 0

Elektronika dla każdego, czyli prosty sposób na to, jak zrobić robota ze… szczoteczki do zębów. To prosta konstrukcja, której zrobienie da wiele satysfakcji. Możesz przekonać się, że własny robot to nic trudnego, albo wykonać go z dziećmi (mogą podawać i pomagać łączyć elementy), żeby zarazić je pasją do majsterkowania.

Niewielki robot diy będzie przemieszczał się bez kół – to poruszana silnikiem szczoteczka do zębów spowoduje jego przesuwanie się po podłożu. Wyglądem i zachowaniem symuluje marsjański albo księżycowy łazik lub roboty zwiadowcze i pirotechniczne. Ten projekt daje wiele pomysłów na zabawę dla dzieci. A przede wszystkim udowadnia, że elektronika jest dla każdego – trzeba tylko mieć plan i wiedzieć, co jak ze sobą łączyć. Ten plan może być bardzo prosty, a użyte do budowy elementy – rzeczy dostępne w domu.

Potrzebne będą:
- 2 szczoteczki do zębów,
- pudełko od zapałek,
- bateria 9V,
- silniczek,
- kawałek plastiku 2 x 2 x 1 cm,
- patyczek do uszu,
-przewód,
- taśma izolacyjna,
- włącznik,
- opcjonalnie rezystor.

Przygotuj także lutownicę oraz pistolet z klejem na gorąco do połączenia elementów i narzędzie do cięcia. Nie jest potrzebna szczoteczka elektryczna – do poruszania się robota wykorzystamy tylko główki zwykłych szczoteczek do zębów.

Jeżeli zrobisz roboty diy w kilku egzemplarzach, możesz zaaranżować ich walki i przepychanie się, a także bawić się, ich wyglądem, malując na różne kolory i eksperymentować z dodanymi elementami. Może po takim udanym eksperymencie Twój następny robot będzie większy i bardziej skomplikowany.

Oglądaj mój kanał i śledź kolejne pomysły na proste diy. 

Do poradnika Jak zrobić zabawkę ze szczoteczki do zębów przypisano następujące tagi:

robot elektronika szczoteczka do zębów robot diy szczoteczka elektryczna

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić zabawkę ze szczoteczki do zębów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...