Jak zrobić żółwia z masy solnej

Poradnik dodany przez: patryk12395
33712 4

Na początek szybko powiem wam jak zrobić masę solną. Potrzeba 200 g mąki, 200 g soli i 125 cm3 wody. Mąkę mieszamy z sola i ciągle powoli dolewamy wodę. Masa solna w efekcie ma być plastyczna i nie może być zbyt rzadka. Gotową mieszaninę urabiamy około 5 - 10 minut. 

A powracając do poradnika to zobaczycie w nim sposób na zrobienie figurki żółwia z masy solnej. Takie modelowanie w masie solnej to dobra zabawa dla dzieci. Na pewno spodobają im się takie zajęcia. Dla dzieci tworzenie figurek zwierzaków i potem możliwość ich pomalowania (bo masę solną można malować farbami) będzie świetną zabawą. Ale to nie wszystko. Ten model żółwia który tutaj zobaczycie będzie nie tylko figurką z masy solnej ale też stojakiem na kredki, ołówki i długopisy. Więc taka zabawa to też praktyczne zajęcia dla dzieci. 

Proste wykonanie powoli każdemu dziecku bez nerwów stworzyć coś takiego. Potem tylko farby, malowanie i nasz żółw z masy solnej będzie gotowy. Można go postawić na biurku i powsadzać różne rzeczy.

Składniki:

  • masa solna

Do poradnika Jak zrobić żółwia z masy solnej przypisano następujące tagi:

technika masa solna figurki z masy solnej żółw z masy solnej zwierzęta z masy solnej modelowanie w masie solnej zajęcia dla dzieci

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić żółwia z masy solnej skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...