Jakie oświetlenie do domu - plafon z czujnikiem ruchu

Poradnik dodany przez: Tom565758
6291 0

Dzień dobry, czołem i cześć! Dziś pogadamy sobie o lampach, lampeczkach i innych świeczkach!

Pewnie wielu z Was nie raz zastanawiało się, jakie oświetlenie do domu wybrać? Sklepy są pełne przeróżnych lamp i lampeczek, świeczek a nawet lamp z czujnikiem ruchu, ale jesteśmy pewni, że trudno będzie Wam znaleźć plafon z czujnikiem ruchu, dlatego dziś pokażemy Wam, jak krok po kroku, wykonać go w prosty sposób. Takie światło na czujnik ruchu. 

Lampa Led to niedoceniony wynalazek elektroniki. „Led” czyli źródło światła oparte na diodach elektroluminescencyjnych. Podstawową jej zaletą jest przede wszystkim trwałość. Posiadamy już lampy Led o trwałości 50 tysięcy godzin! Co daje średnio 5 godzin na dobę przez 30 lat. W porównaniu do zwykłych lamp, lampa Led ma większą sprawność oraz nagrzewa się w znacznie mniejszym stopniu. Lecz jej podstawową cechą, przechylającą szale na stronę lampy Led jest koszt. Zakup zwykłej żarówki oczywiście będzie tańszy, ale będzie droższa w eksploatacji od lampy Led. Warto więc zainwestować w dziesięć razy droższą lampę Led a zaoszczędzimy na rachunkach w skali roku nawet 100 zł. Kolejną pozytywną stroną lampy Led jest oczywiście kolor. Możemy dobrać taki kolor lampy na jaki mamy ochotę, jaki nam się przyda. Mamy możliwość uzyskania dowolnego koloru bez użycia barwnych filtrów. Cechuje ją też szybki czas rozpalenia do jasności bo nawet 1 sekunda! Najpoważniejszą wadą lampy Led jest oczywiście jej cena zakupu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość a nam się to opłaci! Wadą lamp Led jest różnorodna charakterystyka widmowa w porównaniu do żarówki wolframowej lub halogenowej. 

Do poradnika Jakie oświetlenie do domu - plafon z czujnikiem ruchu przypisano następujące tagi:

elektronika czujnik ruchu jakie oświetlenie do domu plafon z czujnikiem ruchu lampa z czujnikiem ruchu światło na czujnik ruchu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jakie oświetlenie do domu - plafon z czujnikiem ruchu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...