Jak oświetlić łazienkę

Jak oświetlić łazienkę

Łazienka powinna być siłą rzeczy dobrze oświetlona, ponieważ wykonujemy w niej takie czynności, podczas których odpowiednie światło jest niezbędne. Jak kobieta mogłaby się pomalować, a mężczyzna ogolić bez odpowiedniego oświetlenia? W XXI wieku nie ma żadnych granic i nikt nie będzie się dziwił jeżeli np. powiesimy nad wanną żyrandol a pod ubikacją światełka LEDowe.

Krok 1

Wiele łazienek nie posiada okna, więc niezbędne jest główne oświetlenie sufitowe. Wisząca na suficie lampa ma imitować naturalne światło dzienne. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wybrać żarówkę #1

Krok 2

Nie zapomnij o bardzo ważnym oświetleniu lustra. Światełka nie powinny znajdować się jedynie u góry, ale także z bocznych stron lustra. W ten sposób twarz będzie równomiernie oświetlona z trzech stron. 

Krok 3

Kolejne źródło światła powinno znajdować się bezpośrednio nad prysznicem. 

Krok 4

Jeżeli chcesz stworzyć w łazience niezapomniany klimat, posłużą ci do tego światełka LEDowe. Możesz nimi oświetlić sufit, półki, wannnę oraz każdy przedmiot, mebel i urządzenie. 

Ciekawym gadżetem jest także słuchawka do prysznica z tymi właśnie światełkami, które oświetlą wodę. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak oświetlić łazienkę skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika pkob86

    pkob86

    Apr 14, 2014

    na mierniku cyfrowym nie zmierzysz skoku napiecia,za krotki okres czasu. zorowka zarnikowa swieci caly czas, natomiast swietlowka swieci sie impulsowo 50Hz, co moze byc szkodliwe dla oczu,takze barwa nie zachwyca.