Najgorsi kierowcy i ich nawyki czyli jak zachowywać się na drodze

Poradnik dodany przez: dr1v3r
3307 0

Polskie drogi, niestety, nadal są zakorkowane, a najgorsi kierowcy są powszechnym zjawiskiem dającym co gorsza kiepskie przykłady jazdy i nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. W tym odcinku dobrych rad szkoły jazdy związanych z codziennym użytkowaniem auta i jeżdżenia po polskich drogach tak, aby ułatwić sobie i innym codzienne życie. Przyda się to tego szybka filmowa powtórka z przepisów ruchu drogowego, o których niestety najczęściej zapominamy w czasie codziennego jeżdżenia samochodem.
W tym odcinku szkoły jazdy przypominamy więc o takich zasadach poruszania się pod drodze, jak skręcanie w prawo na zielonej strzałce i zwalnianie miejsca na skrzyżowaniu. Aby to zrobić, starajmy się po skręcie w prawo przytulić się autem jak najbliżej przejścia dla pieszych znajdującego się po skręcie, aby zwolnić pas dla osób, które mogą nim pojechać prosto. Kolejną zasadą, jaką warto stosować na polskich drogach, jest wykorzystywanie wszystkich pasów na drodze po skręcie w prawo. Jeżeli mamy na drodze więcej niż jeden pas, warto zajmować je wszystkie po skręcie. Dzięki temu też sprawniej zwalniamy skrzyżowanie i przyczyniamy się do zmniejszenia korków.
Ostatnią kwestią poruszaną w tym odcinku szkoły jazdy jest lewy pas na drodze i poruszanie się po nim. Niestety, powszechnym zjawiskiem przyczyniającym się do zwiększenia korków, są tzw. szeryfowie lewego pasa, którzy traktują go jak swoją własność, nie przepuszczając nikogo bądź zajmując go niemal do samego skrzyżowania, bez zwracania uwagi na znaki. Apelujemy więc po raz kolejny – jeździmy na suwak i zwracamy uwagę na znaki drogowe. Ułatwimy tym życie sobie i innym.

SUBUJ: https://goo.gl/eWav6I

Do poradnika Najgorsi kierowcy i ich nawyki czyli jak zachowywać się na drodze przypisano następujące tagi:

szkoła jazdy najgorsi kierowcy dobre rady polskie drogi przepisy ruchu drogowego szeryfowie lewego pasa

Skomentuj poradnik

Poradnik Najgorsi kierowcy i ich nawyki czyli jak zachowywać się na drodze skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...