Regeneracja hamulców, wymiana płynu i odpowietrzenie - krok po kroku

Poradnik dodany przez: KwadratowaFelga
3404 0

https://www.facebook.com/groups/246013175753147/ 

Sam naprawiam swój samochód - tym razem prezentujemy w powyższym filmie, w jaki sposób przeprowadzić samodzielne odpowietrzanie hamulców i wymianę płynu hamulcowegoObsługa samochodu pod tym względem może być oczywiście powierzona mechanikom samochodowym w warsztacie, jeśli jednak wolicie samodzielnie przeprowadzić wszystkie te działania, w powyższym filmie zaprezentujemy je krok po kroku.
Sprawdzenie hamulców należy zacząć oczywiście od demontażu zacisków hamulcowych i odciągnięcia płynu hamulcowego przy pomocy zwykłej strzykawki, o pojemności co najmniej 25 ml. Po opróżnieniu zbiorniczka płynu hamulcowego zmieniamy płyn na nowy metodą grawitacyjną pokazaną w filmie.
Następnie zajmiemy się wymianą gumy przy zaciskach hamulcowych, zmieniając przy okazji sam cylinderek, aby mieć pewność, że wszystko jest tak, jak należy i możemy bezpiecznie używać nadal samochodu. Odpowietrzanie hamulców przeprowadzamy tylko wtedy, kiedy mamy napełniony zbiorniczek na płyn hamulcowy. Warto przy tym pamiętać, że w samochodzie niewyposażonym w układ ABS odpowietrzanie hamulców rozpoczynamy od koła najbardziej oddalonego od pompy hamulcowej, czyli prawego tylnego, następnie lewego tylnego, prawego przedniego i lewego przedniego. W samochodach z układem ABS kolejność czynności będzie nieco inna, zaczniemy ją bowiem od odpowietrzenia pompy hamulcowej, sprawdzając, czy w trakcie wykonywania tej czynności poziom płynu hamulcowego w zbiorniku nie spada za bardzo, co oznacza, ze dostało się do niego zassane powietrze. W takim przypadku należy zrezygnować z samodzielnej naprawy i skorzystać z usług serwisu.

Do poradnika Regeneracja hamulców, wymiana płynu i odpowietrzenie - krok po kroku przypisano następujące tagi:

obsługa zaciski hamulcowe sam naprawiam płyn hamulcowy odpowietrzanie hamulców sprawdzenie hamulców

Skomentuj poradnik

Poradnik Regeneracja hamulców, wymiana płynu i odpowietrzenie - krok po kroku skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...