Jak bezpiecznie odpalać fajerwerki

Jak bezpiecznie odpalać fajerwerki

Nieodłącznym elementem każdej nocy sylwestrowej są odpalane równo o północy fajerwerki. Jest to wielka atrakcja dla dzieci jak i dla dorosłych. Przy ich odpalaniu należy przede wszystkim pamiętać o zachowaniu wielkiej ostrożności i zasad bezpieczeństwa. Poniżej przeczytasz jak obchodzić się z tym niebezpiecznym produktem.

Krok 1

Przede wszystkim fajerwerki mogą odpalać tylko i wyłącznie osoby trzeźwe, ponieważ w innym przypadku może skończyć się to tragedią.

Krok 2

Przed użyciem petard, dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi danego produktu oraz zastrzeżeniami dotyczącymi zasad zachowania bezpieczeństwa. 

Krok 3

Pamiętaj, nie kupuj petard i fajerwerków na bazarach, gdyż mogły być one nieodpowiednio przechowywane. W ten sposób mogą one nawet samoistnie wybuchnąć. Generalnie, nigdy nie skuś się na kupno materiałów pirotechnicznych z niewiadomego pochodzenia, nawet jeżeli są tańsze. No chyba, że tak tanio chcesz oddać swoje życie...

Krok 4

Każdy zakupiony przez ciebie materiał pirotechniczny musi bezwzględnie posiadać instrukcję obsługi. W innym przypadku nie należy danemu przedmiotowi ani trochę ufać, a tym bardziej odpalać. 

Krok 5

Fajerwerki kupuj tylko w sklepach, które posiadają licencję i pozwolenie na sprzedaż materiałów pirotechnicznych. 

Krok 6

Podczas odpalania, absolutnie nie trzymaj petardy w ręce. Wbij ją w ziemię lub na niej połóż. To zależy już od konkretnego rodzaju petardy. 

Krok 7

Nie trzeba chyba podkreślać, iż nie wolno podpalać petard w zamkniętych pomieszczeniach ani przez balkon czy okno. Oczywiście z daleka od budynków i samochodów. 

Krok 8

Po podpaleniu lontu należy jak najszybciej odejść od petardy i cofnąć się o co najmniej 10 m dalej. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić system do odpalania fajerwerków

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak bezpiecznie odpalać fajerwerki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!