Jak dbać o bezpieczeństwo w trakcie sylwestra

Jak dbać o bezpieczeństwo w trakcie sylwestra

Każdy czeka do północy aby powitać nowy rok, jedni jako obserwatorzy drudzy jako osoby które odpalają fajerwerki tworząc niepowtarzalną atmosferę tej nocy. Ale odpalanie jakichkolwiek petard i fajerwerków wiąże się z ryzykiem. Jak je zminimalizować?

Krok 1

Do odpalenia środków pirotechnicznych należy być przygotowanym,każdy z nich ma swoją instrukcję w jaki sposób należy używać.Przed odpaleniem czytajmy metody odpalania oraz wynikające z tego zagrożenia.

Krok 2

Pierwszy najważniejszy fakt to trzeźwość osoby odpalającej,potem bierzemy pod uwagę zagrożenia wynikające z odpalania,bezpieczeństwo w naszej okolicy oraz uczestników pokazu.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić system do odpalania fajerwerków

Krok 3

Nie odpalamy jeżeli w okolicy są obiekty zagrożone używaniem otwartego ognia:CPN,magazyny z materiałami łatwopalnymi,budowle konstrukcyjnie wykonane z materiałów łatwopalnych.

Krok 4

 Odpalanie powinno odbywać się zawsze pionowo inny kierunek może spowodować poparzenia osób postronnych lub szkody np.w postaci wybitych szyb.Dzieci należy trzymać w szczególności z dala od miejsca odpalania i należy pilnować aby nie podbiegły do osoby odpalającej.

Krok 5

Szczególną uwagę należy zwrócić na wilgotne fajerwerki ponieważ ich zapłon może nastąpić z dużym opóźnieniem co może spowodować poparzenie osoby odpalającej lub kogoś ciekawego wyglądu nieodpalonego ładunku.Jeżeli obserwujemy z balkonu czy innego miejsca zachowajmy ostrożność na kierunki z których lecą aby nie zostać poparzonym wadliwym lub odpalonym w złym kierunku fajerwerku.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dbać o bezpieczeństwo w trakcie sylwestra skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!