Jak czyścić kieliszki

Jak czyścić kieliszki

Czyste kieliszki, szklanki, talerze i sztućce to podstawa podczas organizowanego przez nas przyjęcia. Kiedy chcemy uraczyć gości winem, nalewką lub innym trunkiem, szkło, w którym to podajemy, musi być czyste i idealnie wyczyszczone. Jak więc to zrobić?

Krok 1

Po pierwsze warto podkreślić, że kieliszki możesz umyć zarówno ręcznie jak i w zmywarce. Jednak większe zabrudzenia i ślady lepiej umyć ręcznie. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak oznaczać lampki do wina

Krok 2 - Mycie ręczne

W tym celu użyj letniej wody. Dolej do niej niewielką ilość płynu do mycia naczyń. Kieliszek poleruj wewnątrz i na zewnątrz miękką gąbką lub szmatką. Następnie wypłucz kilka razy szkło wodą.

 

Na szafce, półce lub blacie rozłóż czystą ściereczkę i ustawiaj na niej umyte kieliszki czaszą skierowaną do dołu. Poczekaj aż dobrze wyschną. 

Krok 3 - Mycie w zmywarce

Ułóż kieliszki w taki sposób, aby były bezpiecznie i nie powywracały się. Możesz również dodać do mycia środek, którego celem jest nabłyszczenie naczyń.

Aby uniknąć powstawania zacieków, otwórz zmywarkę bezpośrednio po zakończeniu mycia. Wyjmij kieliszki, ustaw je na szmatce jak w poprzednim kroku i samodzielnie wytrzyj do sucha. Do polerki użyj lnianej szmatki. Rozpocznij od podstawy naczynia, aż do czaszy.

Ciekawostka

Pamiętaj, aby przed każdym podaniem kieliszków na stół, ponownie upewnić się, czy są one czyste, nie są zakurzone i wyszczerbione. Dzięki temu unikniemy później ewentualnego wstydu.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak czyścić kieliszki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!