Jak zwalczyć grzyba na ścianie

Jak zwalczyć grzyba na ścianie

Popularnie zwany przez nas grzyb na ścianie to uciążliwa pleśń, która oprócz odstraszającego wyglądu, jest także niebezpieczna dla zdrowia. Należy walczyć z tym zjawiskiem, jednak często okazuje się być to pracą żmudną i czasochłonną. W poniższym poradniku odnajdziecie zalecenia, które pomogą przyspieszyć ten proces.

Krok 1

Najprostszym sposobem jest udanie się do sklepu budowlanego i zapytanie o preparat przeciw pleśni. Zazwyczaj kupuje się go w butelce 0,5 l. Wystarczy popsikać miejsce, w którym znajduje się niechciany osad i pozostawić na co najmniej godzinę. Nadmiar grzyba należy usunąć drucianą szczotką lub szpachelką. Następnie można zacząć malować powierzchnię. 

Krok 2

Zagrzybione pomieszczenie trzeba przede wszystkim bardzo dobrze wywietrzyć. Następnie dokładnie osuszyć wszystkie ściany. Dopiero po tym, można rozpocząć kładzenie nowego tynku i farb.

Uwaga

Aby usunąć grzyba nie wystarczy jedynie zerwanie tynku i pomalowanie od nowa, ponieważ jest niezwykle duże prawdopodobieństwo, iż pleśń szybko powróci.

Ciekawostka

Ważne jest, aby sprawdzić również stan techniczny dachu. Należy upewnić się, czy nie przecieka. W innym przypadku może on być przyczyną pojawiania się grzyba na ścianach.

Ciekawostka

Można również zaizolować fundamenty domu. Zapobiegamy w ten sposób nadmiernemu wchłanianiu wilgoci z ziemi. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zwalczyć grzyba na ścianie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!