Jak czyścić skórę

Jak czyścić skórę

Twoje ulubione skórzane buty lub nowa skórzana kanapa została czymś poplamiona?! Nie musisz się tym przejmować, gdyż wszystkiemu da się zaradzić. W poniższym poradniku podam kilka najpopularniejszych plam na skórze oraz sposób ich usunięcia.

Krok 1 - Atrament

Popryskaj zabrudzone miejsce lakierem do włosów, a następnie zetrzyj go czystą ścierką. 

Krok 2 - Woda

Poczekaj, aż woda samoistnie wchłonie się w skórę. Absolutnie nie susz jej na kaloryferze lub przy innym źródle ciepła, ponieważ możesz zniszczyć jej strukturę. Po tym, nawilż skórę specjalnym preparatem do tego typu materiałów. W przypadku, gdy przemokną ci skórzane buty, włóż do nich prawidła i poczekaj aż wyschną w temperaturze pokojowej. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wykonać renowację torby skórzanej

Krok 3 - Pleśń

Przygotuj następującą mieszankę: 1 szklanka wody + jedna szklanka alkoholu. Przetrzyj nią spleśniałe miejsce i pozostaw do wyschnięcia. 

Krok 4 - Tłuszcz, smar

Tego typu tłuste plamy posyp mąką, talkiem lub skrobią ziemniaczaną. Pozostaw proszek na plamie przez przynajmniej 5 godzin, a następnie wytrzep go. 

Krok 5 - Krew

Plamę tę polej wodą utlenioną, a następnie zetrzyj wilgotną szmatką. 

Krok 6 - Guma do żucia

Pocieraj gumę kostkami lodu do czasu, aż stwardnieje. Wtedy możesz usunąć ją za pomocą noża.

Krok 7 - Sól

Przygotuj roztwór, składający się z octu i wody w proporcjach 3 do 1. Nawilż nim szmatkę i przetrzyj poplamione miejsce. 

Krok 8 - Odbarwienia

Jeżeli na twoich butach, torebce, rękawiczkach czy innych ubraniach pojawiło się odbarwienie, spróbuj się go pozbyć za pomocą dostępnych w sklepach obuwniczych sprayów

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak czyścić skórę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!