Jak pielęgnować skrzydłokwiat

Jak pielęgnować skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat jest nie tylko rośliną ozdobą, która cieszy nasze oczy, ale posiada również właściwości lecznicze. Warto wspomnieć, iż oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji i toksyn. Mówi się także, że jest zdolna pobierać promienie elektromagnetyczne, które produkują nasze komputery czy komórki. Warto więc mieć takiego kwiata w swoim domu!

Krok 1

Miejsce

Skrzydłokwiat lubi miejsce, w którym jest półcień. Nie przepada natomiast za bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Jednak nie popadaj ze skrajności w skrajność i nie umieszczaj kwiata w ciemnym miejscu, ponieważ wtedy nie będzie się odpowiednio rozwijał. 

Krok 2

Temperatura

Roślina potrzebuje następującej temperatury: od 18 do 21 stopni Celsjusza latem oraz od 16 do 18 stopni Celsjusza zimą. 

Krok 3

Gleba

Ziemia w doniczce ze skrzydłokwiatem powinna być dobrze przepuszczalna. Może być uniwersalna, do kupienia w każdym sklepie ogrodniczym. 

Krok 4

Nawadnianie

Podlewaj roślinę średnio 2 lub 3 razy na 7 dni latem oraz jednokrotnie w tygodniu zimą. 

Krok 5

Wilgoć

Od czasu do czasu zraszaj liście oraz przecieraj je wilgotną szmatką. Warto wspomnieć, że skrzydłokwiat bardzo lubi wilgotne pomieszczenia.

Krok 6

Przesadzanie

Zabieg ten najlepiej wykonywać wiosną. Dzieląc kłącze, możemy rozmnożyć kwiata. 

Krok 7

Inne

Wszelkie problemy z rośliną poznasz po wyglądzie jej liści, kwiatów i łodyg. Być może ma ona za mało lub za dużo wody, jest zbyt narażona na słońce, brakuje jej nawozów lub co gorsza, została zaatakowana przez szkodniki. 

Komentarze: (0)

Pozostało: 1500 znaków