Jak pielęgnować skrzydłokwiat

Jak pielęgnować skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat jest nie tylko rośliną ozdobą, która cieszy nasze oczy, ale posiada również właściwości lecznicze. Warto wspomnieć, iż oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji i toksyn. Mówi się także, że jest zdolna pobierać promienie elektromagnetyczne, które produkują nasze komputery czy komórki. Warto więc mieć takiego kwiata w swoim domu!

Krok 1 - Miejsce

Skrzydłokwiat lubi miejsce, w którym jest półcień. Nie przepada natomiast za bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Jednak nie popadaj ze skrajności w skrajność i nie umieszczaj kwiata w ciemnym miejscu, ponieważ wtedy nie będzie się odpowiednio rozwijał. 

Krok 2 - Temperatura

Roślina potrzebuje następującej temperatury: od 18 do 21 stopni Celsjusza latem oraz od 16 do 18 stopni Celsjusza zimą. 

Krok 3 - Gleba

Ziemia w doniczce ze skrzydłokwiatem powinna być dobrze przepuszczalna. Może być uniwersalna, do kupienia w każdym sklepie ogrodniczym. 

Krok 4 - Nawadnianie

Podlewaj roślinę średnio 2 lub 3 razy na 7 dni latem oraz jednokrotnie w tygodniu zimą. 

Krok 5 - Wilgoć

Od czasu do czasu zraszaj liście oraz przecieraj je wilgotną szmatką. Warto wspomnieć, że skrzydłokwiat bardzo lubi wilgotne pomieszczenia.

Krok 6 - Przesadzanie

Zabieg ten najlepiej wykonywać wiosną. Dzieląc kłącze, możemy rozmnożyć kwiata. 

Krok 7 - Inne

Wszelkie problemy z rośliną poznasz po wyglądzie jej liści, kwiatów i łodyg. Być może ma ona za mało lub za dużo wody, jest zbyt narażona na słońce, brakuje jej nawozów lub co gorsza, została zaatakowana przez szkodniki. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pielęgnować skrzydłokwiat skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!