Jak czyścić zamsz

Jak czyścić zamsz

Zamsz to bardzo popularny, ładny i powszechnie wykorzystywany materiał. Jest on także tkaniną delikatną, dlatego też przed czyszczeniem go, należy zapoznać się z poniższymi radami. Pozwolą nam one uniknąć w przyszłości niemiłych niespodzianek.

Krok 1 - Odzież

Materiał posyp talkiem lub mąką kartoflaną. Odczekaj cały dzień lub całą noc. Następnie strzep nadmiar proszku i wyczyść gumową szczoteczką zanurzoną w roztworze mleka i sody oczyszczonej (łyżeczka sody na każdą szklankę mleka). Po tym, wyczyść miejsce suchą szmatką oraz szczotką o średniej twardości.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wyczyścić buty

Krok 2 - Obuwie

Usuń kurz z butów za pomocą miękkiej szczotki. Zrób to dokładnie i ostrożnie, aby nie uszkodzić zamszowej powłoki. Przygotuj roztwór mleka i sody oczyszczonej (łyżeczka sody na każdą jedną szklankę mleka). Buty wyczyść wilgotną szmatką, zanurzoną w przygotowanym wcześniej roztworze. Po tym, wyczyść obuwie wilgotną (lekko) gąbką i pozostaw do wyschnięcia w temperaturze pokojowej (nie przy grzejniku!). Po jakimś czasie, wyczyść je za pomocą twardej szczotki.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak czyścić zamsz skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!