Jak ułatwić sobie pracę w kuchni

Jak ułatwić sobie pracę w kuchni

Prowadzenie domu to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Wymaga dużego nakładu pracy, czasu i niemałej wiedzy. Nic więc dziwnego, że każdy z nas poszukuje sprawdzonych sposobów na ułatwienie sobie tego zadania. Poniżej można znaleźć kilka sprawdzonych trików do wykorzystania w pracach kuchennych.

Krok 1

Naczynia w których podajemy piwo (pokale, szklanki, kufle) myjemy tylko zimną wodą bez użycia płynu do naczyń. W innym wypadku po nalaniu piwa do napoju może okazać się, że nie wytworzyła się charakterystyczna piwna pianka.

Krok 2

Zanim zaczniemy używać nowej miotły, warto zamoczyć ją na parę chwil w wiadrze z zimną wodą i solą. Nowy sprzęt będzie nam wtedy lepiej służył.

Krok 3

Jeżeli chcesz uniknąć przymarzania pojemnika z lodem do dna zamrażarki, posyp je odrobiną soli.

Krok 4

Maszynkę do mielenia najszybciej oczyścimy z resztek mięsa, kiedy przemielimy w niej kawałek suchego chleba.

 

Krok 5

Sitko do przesiewania mąki czyścimy tylko zimną wodą. Ciepła woda w połączeniu z resztkami mąki zalepi nam dziurki w sitku.

Krok 6

Jeżeli nie możemy wyczyścić płyty kuchenki możemy sobie pomóc przecierając trudne plamy skórką od cytryny (wewnętrzną, mokrą częścią).

Krok 7

Rozmrażanie lodówki możemy przyspieszyć poprzez wstawienie do niej garnka z gorącą wodą.

Krok 8

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki należy przy myciu przetrzeć ją wodą z octem. Pomiędzy kolejnymi myciami lodówki możemy wstawić do niej talerzyk z proszkiem do pieczenia lub kawą, połówkę jabłka lub cytryny.

Krok 9

Ściereczka, którą używamy do ścierania kurzy, będzie lepiej nam służyć jeżeliod czasu do czasu zamoczymy ją w odrobinie wody z gliceryną.

Krok 10

Wypaczoną drewnianą deskę do krojenia uratujemy, kiedy mokrą przyciśniemy czymś ciężkim na płaskiej powierzchni i zostawimy na dłuższą chwilę.

Krok 11

Aby usunąć przebarwienia z drewnianej deski musimy zamoczyć ją na noc w wodzie z octem.

Krok 12

Jeżeli korzystamy z drewnianej deski do krojenia, musimy pamiętać, aby mocno aromatyczne produkty (np. cebula, czosnek) kroić zawsze po tej samej stronie.

Krok 13

Zanim zaczniemy używać nowej ściereczki do naczyń warto zamoczyć ją we wrzątku i pozostawić do wystygnięcia. Tak potraktowana będzie lepiej chłonęła wodę.

Krok 14

Aromaty do zmywarki możemy z powodzeniem zastąpić skórką z wyciśniętej cytryny wrzuconą do koszyczka na sztućce.

Krok 15

Jeżeli zabraknie nam filtrów do kawy, możemy zamiast nich uformować lejek z ręczników papierowych.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak radzić sobie w domu #4 - 6 ciekawych patentów

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ułatwić sobie pracę w kuchni skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!