Jak dbać o dipladenię

Jak dbać o dipladenię

Dipladenia jest pnączem, posiadającym niezwykle atrakcyjne kwiaty o dzwonkowym kształcie, które najczęściej występuje w kolorze różowym, karminowym lub białym. Oto kilka wskazówek jak dbać o dipladenię.

Krok 1

Najlepszym miejscem dla dipladenii będzie dobrze oświetlony parapet okienny, ale trzeba pamiętać, aby chronić ją przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Roślina lubi rozproszone światło. Jeśli posiadasz taras lub ogród, latem możesz ją tam umieścić. Nie zapominaj, że w czasie zimy, pnącze również wymaga dużo światła.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak sadzić krzewy na balkonie

Krok 2

Dipladenia dobrze rośnie w temperaturze pokojowej, w stanie spoczynku potrzebuje temperatury o wartości 12-15 stopni Celsjusza.

Krok 3

W czasie wegetacji, roślinę trzeba systematycznie podlewać, przy czym trzeba dbać, aby ziemia była stale wilgotna, ale nie zalana. W okresie spoczynku, roślinę należy podlewać oszczędniej. Wiosną, gdy pojawiają nowe pędy, nie można zapomnieć o obfitym podlewaniu. Liście dipladenii zraszaj codziennie miękką letnią wodą, unikając przy tym zraszania kwiatów.

Uwaga

Możesz podlewać roślinę roztworem mieszanki wieloskładnikowej co 10-14 dni.

Krok 4

Dipladenia najlepiej rośnie na uniwersalnej mieszance ziemi ogrodnicznej z dodatkiem zwietrzałej gliny i gruboziarnistego piasku. Co roku trzeba liczyć się z przesadzaniem, gdyż roślina posiada silny system korzeniowy. Natomiast jesienią, przed umiejscowieniem rośliny w chłodniejszym pomieszczeniu, należy skrócić pędy o 1/3 długości.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dbać o dipladenię skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!