Jak oszczędzać wodę

Jak oszczędzać wodę

Minimalizujemy zużycie wody co pozwoli nam zaoszczędzić koszty, które i tak są wysokie jak na nasze zarobki. Warto sprawdzić ten poradnik, gdyż możemy tylko zyskać.

Krok 1

Jeżeli mieszkasz w bloku jak również i w domku masz założony licznik,więc łatwo możesz obliczyć zaoszczędzoną wodę po zastosowaniu trybu oszczędnościowego w porównaniu z poprzednim okresem rozliczeniowym.Sprawdź wszystkie zawory na szczelność,zobacz zawór spłuczki czy nie przepuszcza powoli wodę,może wymiana starego sedesu na nowszy typ ze spłuczką posiadającą tryb oszczędnościowy.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak oszczędzać wodę w podlewaniu

Krok 2

Jeżeli masz wieloosobową rodzinę zainwestuj w zmywarkę do naczyń,do 3 osób nie ma sensu jej kupować ale mycie brudnych naczyń zorganizuj tak aby zużyć jak najmniej wody,w jednej komorze namocz i myj naczynia pod cieplejszą wodą a w drugiej płukaj w wodzie letniej.

Krok 3

Codzienną kąpiel rób pod prysznicem,nie wykonuj dodatkowych czynności takich jak mycie zębów lub innych osobistych które możesz zrobić po wyjściu z pod prysznica.Wannę używaj wtedy gdy musisz ale nie napełniaj do pełnego staraj się robić to jak najrzadziej.Podczas golenia nie gol się przy odkręconym zaworze,przez 15 minut duża ilość wody niepotrzebnie idzie w kanał.Pranie:staraj się segregować rzeczy bardzo zabrudzone od tych mniej co pozwoli na inny program i nie wkładaj małej ilości,uzbieraj na cały wkład do bębna.Teraz możesz porównać zużycie po zastosowaniu oszczędności do poprzedniego odczytu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak oszczędzać wodę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!