Jak dbać o ogród

Jak dbać o ogród

Ludzie, którzy posiadają swój własny ogród dzielą się na dwie kategorie. Tych, którzy uwielbiają spędzać czas w ogrodzie, dłubiąc w ziemi oraz na tych, którzy na samą myśl o plewieniu czy przycinaniu drzewek chorują. Poniższe porady skierowane są do wszystkich, którzy po prostu chcą mieć piękny i zadbany ogród.

Krok 1

Zamiast drogich nawozów do rabat możesz postawić na popiół drzewny, który świetnie sprawdza się w tej roli i odstrasza szkodniki i insekty.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak przygotować ogród do założenia trawnika

Krok 2

Jeżeli twoja róża często staje się ofiarą mszyc, posadź koło niej lawendę. Możesz również spróbować zwalczyć tych niechcianych gości popiołem z papierosów. 

Krok 3

Regularnie podcinaj żywopłot. Rób to za pomocą bardzo dobrze naostrzonych nożyc lub sekatora, ponieważ tępe ostrze może bardzo zaszkodzić gałęziom. 

Górną część żywopłotu zetnij na równo, natomiast boki w taki sposób, aby w dolnej części żywopłot był szerszy, a z każdym centymetrem ku górze- węższy.

Krok 4

W rogu ogrodu, w miejscu, gdzie nie ma ruchu osób postronnych stwórz dół na kompost i wrzucaj do niego zwiędłe kwiaty, liście, łodygi, obierki, popiół itd. Jest to świetny, naturalny nawóz dla naszych roślin!

Krok 5

Zawsze zwracaj uwagę na to, aby chwasty wyrywać wraz z korzeniami. Jeżeli rosną one w jakiś szczelinach i zakamarkach, możesz polać je wrzątkiem z solą. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dbać o ogród skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!