Jak urządzić garderobę

Jak urządzić garderobę

Garderoba z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę fanów. Dzięki niej można przecież zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca w innych pomieszczeniach. W końcu możliwa jest rezygnacja z masywnych i zagracających pokój szaf i półek. Zanim zdecydujesz się na nią, przeczytaj poniższe rady.

Krok 1

Na początku pomyśl, czy garderoba ma służyć całej rodzinie czy będzie przeznaczona tylko do użytku np. rodziców. Jeżeli zdecydujesz się na tę ogólnodostępną, dobrze by było, gdybyś umiejscowił ją w uniwersalnym miejscu np. przy holu. Jeżeli będzie stworzona tylko dla konkretnych osób, ulokuj ją blisko sypialni bądź danego pokoju. 

Krok 2

W zależności od tego, jakie rozmiary ma mieć twoja garderoba, wybierz odpowiednią formę. W małym pomieszczeniu lepiej sprawdzą się po prostu liczne drążki i półki (zawieszone aż do sufitu), dzięki którym maksymalnie wykorzystasz ten mały metraż. W dużej garderobie możesz poszaleć i zaaranżować nawet kącik z małym szezlongiem oraz lustrem.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zorganizować własną garderobę

Krok 3

Jeżeli w pomieszczeniu znajduje się okno, musisz ochronić ubrania przed działaniem promieni słonecznych, które są przyczyną wyblakłych ubrań. W tym celu zamontuj żaluzje lub rolety. 

Krok 4

Przepełniona ubraniami garderoba to siedzisko kurzu. Dlatego, aby było go trochę mniej, dodatkowo zabezpiecz podatne na kurz ubrania. Wszelkie futra, garnitury i suknie przechowuj w specjalnych, wentylowanych pokrowcach. 

Krok 5

Najlepiej, aby garderoba była wentylowana. Jeżeli nie jest to możliwe, po prostu często ją wietrz. 

Krok 6

Abyś bez problemu znalazł wszystko w garderobie, oprócz wiszącej lampy, zamontuj w różnych miejscach oświetlenie punktowe np. światełka LEDowe lub halogeny. 

Krok 7

Pamiętaj, że w garderobie przechowuje się nie tylko ubrania, ale także pościel, ręczniki, koce itp. Przed planowaniem pomyśl więc o wygospodarowaniu miejsca na te przedmioty. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak urządzić garderobę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!