Jak efektownie ułożyć cięte kwiaty

Jak efektownie ułożyć cięte kwiaty

Umiejętność atrakcyjnego układania ciętych kwiatów może przydać przy każdej odświętnej okazji. Dowiedz, się jak efektownie ułożyć cięte kwiaty i jak stworzyć prawdziwe dzieło, które zachwyci twoją rodziną i twoich znajomych.

Krok 1

Na początku wyposaż się w naczynia o różnej wielkości i kształtach, w drucianą siatka do kwiatów, gąbka, taśma samoprzylepna, kenzan czyli płytka z kolcami. Przyciętą siatkę należy włożyć do naczynia, będzie ona trzymała łodygę w adekwatnej pozycji. Oczywiście możesz osadzić łodygi w kenzanie, którzy przyklej do naczynia za pomocą plasteliny czy glinki.

Krok 2

W przypadku płytkiego naczynia, wyściel je wcześniej namoczoną gąbka, którą należy przymocować do dna taśmą, bądź po prostu wbij ją na kenzan.

Ciekawostka

Duże kwiaty dobrze prezentują się kompozycjach owalnych i trójkątnych. Dla wysokich i smukłych kwiatów, warto wybrać kompozycje o nieregularnym kształcie

Krok 3

Istotnym elementem układania kwiatów jest dobór koloru bukietu. Dobrze, jakby kolory ze sobą harmonizowały ze sobą, dlatego należy wybierać zbliżone do siebie kolory. Najlepiej wyglądają kompozycje stworzone na zasadzie kontrastu.

Naczynie, w którym będą układane kwiaty, trzeba częściowo napełnić świeżą wodą. Po skończeniu układania należy dolać wody, a z łodyg, które są w wodzie, trzeba usunąć wszystkie liście.

Krok 4

Jeśli chcesz wykonać kompozycji kulistą, trzeba użyć naczynia z szeroką szyjką, w ten sposób łodygi będą miały odpowiednio dużo miejsca. Natomiast, żeby zapewnić im podparcie należy zrobić z siatki do kwiatów stożek, który będzie wystawał ponad naczynie. W środku trzeba umieścić prosty kwiat, który będzie stanowił centrum kompozycji. Boczne kwiaty umieszcza się pod kątem prostym. Pomiędzy kwiat centralny i boczny najlepiej ułożyć krótsze kwiaty i liście. Nie można zapomnieć, że łodygi nie mogą się krzyżować.

Krok 5

Kompozycja linearna jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o stoły jadalne. Kwiaty należy włożyć do płaskiego naczynia i w zależności od kształtu stołu, kompozycja może być owalna lub okrągła. Łodygę centralnego kwiatu trzeba przyciąć krótko, a kwiaty boczne zostawić długie.

Krok 6

Jeśli planujesz przygotować bukiet, na początku przytnij łodygi kwiatów, które chcesz układać, muszą być dłuższe niż wazon. Kompozycja musi być zwarta, dlatego wypełnij wazon dużą ilością kwiatów. W centrum wbij kwiat pionowo, który będzie centralnym osią całości. Łodygi kwiatów bocznych należy ułożyć pod kątem prostym. Pamiętaj, aby układać kwiaty kaskadowo po coraz mniejszym kątem w stosunku do całości.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak postępować z ciętymi tulipanami

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak efektownie ułożyć cięte kwiaty skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!