Jak hodować aloes

Jak hodować aloes

Aloes ma wiele zastosowań, dlatego warto rozważyć jego hodowlę w domu. Aloes ma właściwości lecznice, wytwarza rozety i magazynuje wodę. Można go także wykorzystać jako żywopłot. Z poniższego poradnika dowiesz się jak hodować aloes.

Krok 1

Aloes lubi dobrze oświetlone miejsce, dlatego wykorzystaj południowy parapet, a latem wystaw go na balkon lub taras. Niedobór światła może spowodować wydłużenie się pędów i utratę zwartego pokroju. Roślina najlepiej rośnie w temperaturze pokojowej, dobrze znosi upały, ale nie lubi przymrozków.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak uprawiać zioła na parapecie

Krok 2

Podczas hodowania aloesu nie zapominaj o regularnym podlewaniu. Nie można dopuszczać do zalania podłoża, bo nadmiar wilgoci doprowadzi do gnicia korzeni, a aloes dobrze znosi okres suszy. Nie można go zraszać.

Krok 3

Warto nawozić roślinę 2-3 razy w razy w ciągu okresu wegetacji. Najlepiej używać mieszanki sukulentów, ale stosować o połowę mniejsze dawki. Aloes potrzebuje przepuszczalnego i lekko podłoża, źle rośnie w ziemi gliniastej. Możesz dodać do ziemi gruboziarnistego piasku lub drobnego żwirku.

Krok 4

Roślinę najlepiej przesadzać wiosną i tylko dojrzałe rośliny, których korzenie przerosły otwór odpływowy. Nie zapominaj o drenażu.

Uwaga

Pielęgnacja czy hodowla aloesu to także usuwanie zasychających liści. U roślin wystawionych na zewnątrz często czerwienieją liście. Jest to normalne zjawisko, które spowodowane jest zmianą warunków hodowli.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak hodować aloes skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!