Jak hodować zioła

Jak hodować zioła

Ciągle kupujesz suszone zioła? Może łatwiej i lepiej dla Twojej kuchni, abyś sam zaczął hodować zioła, które będą przede wszystkim świeże i aromatyczne. Oto kilka porad dla początkujących.

Krok 1

Przede wszystkim wybierz miejsce na hodowlę, najlepsze będzie miejsce nasłonecznione, gdyż w cieniu zioła nie urosną. Należy jednak pamiętać, że zbyt mocne słońce doprowadzi do wyschnięcia rośliny. Ziemia nie musi być żyzna.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak uprawiać zioła na parapecie

Krok 2

Do domowej uprawy warto wybrać bazylię, tymianek, miętę czy pietruszkę, jednak lepiej nie umieszczać pojemników z ziołami na parapecie. Pamiętaj także, że w pomieszczeniu, gdzie będą stały zioła, nie może być za ciepło.

Krok 3

Wcale nie musisz zaczynać hodować zioła od zasadzenia nasion. Można zaopatrzyć się w sadzonki, które spokojnie można później hodować domu.

Uwaga

Przy hodowli mięty lub melisy w ogrodzie, należy uważać, aby się zbytnio nie rozrosła. Najwygodniej będzie hodować ja w specjalnych pojemnikach. Trzeba także uważać na wyrastające kwiatki z bazylii, szybko należy je obrywać, bo można utracić liście bazylii.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak hodować zioła skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!