Jak idealnie powinien być ogolony mężczyzna

Jak idealnie powinien być ogolony mężczyzna

Golenie niby prosta czynność ale tak nie jest. Porządny facet musi wiedzieć jak się dobrze ogolić. No i trzeba wiedzieć jak się golić aby być ogolonym gładko i się nie pozacinac przy goleniu.

Krok 1

Nie każdy mężczyzna ogoli się tak aby nie pozostawił ślady po tym zabiegu. Osoby z mocnym trądzikiem powinny golić się na sucho aby nie podrażniać skóry i to przed zmoczeniem zarostu,pielęgnacja po goleniu jest taka sama jak na mokro.

 

Krok 2

Przed goleniem na mokro należy mocno zwilżyć zarost:prysznic, dłuższe mycie twarzy wraz z masażem, najlepiej potem używać żelu do golenia a mamy do różnych typów skóry. Żel lub jak kto woli piankę wcieramy w zarost aby zmiękczyć włoski, maszynkę zwilżamy ciepłą wodą aby nie była sucha

Krok 3

Zaczynamy golenie na policzkach oraz szyi,maszynkę ciągniemy z włosem nie pod włos ponieważ doprowadzimy do podrażnienia skóry,drugą ręką naciągamy skórę celem lepszego kontaktu maszynki z zarostem oraz dokładniejszego golenia, co jakiś czas dokładnie płuczemy ostrza pod ciepłą wodą aby uniknąć zapchania się przestrzeni między ostrzami. Tą samą maszynką golimy się nie dłużej jak do 10 dni ponieważ później narazimy się na podrażnienia z powodu tępych ostrzy.

Krok 4

Po goleniu dokładnie spłukujemy twarz, wycierając ręcznikiem, następnie nakładamy jakie komu pasują kremy i odżywki po goleniu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak idealnie powinien być ogolony mężczyzna skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!