Jak wybrać odpowiednie narzędzia malarskie

Jak wybrać odpowiednie narzędzia malarskie

Jeżeli zdecydowałeś się zabawić w malarza i samodzielnie zabrać się za malowanie ścian, musisz wiedzieć czym je pomalować. Nie jest to oczywiście bardzo skomplikowane, ale podstawowa wiedza na pewno przyda się i chociaż trochę ułatwi pracę.

Krok 1

Kupując narzędzia malarskie, kieruj się ich jakością. Pędzle i wałki nie są zakupem jednorazowym. Gdy zainwestujesz w porządny sprzęt, będzie ci służył niejednokrotnie. Pamiętaj także, że rodzaj narzędzia zależy od struktury powierzchni, którą będziesz malował.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak przygotować się do malowania

Krok 2 - Wałki malarskie

Świetnie nadaje się do malowania ścian. Powinien być dość szeroki, czyli mieć minimalnie 9 cali. W pracy zdecydowanie pomoże włosie z owczej skóry, które dokładnie kryje powierzchnię, a co więcej, nie zostawia na ścianie włosia. Warto pomyśleć także o rozkładanej rączce, która teleskopowo może rozsuwać się nawet do 1 metra. 

Krok 3 - Pędzle malarskie

Podobnie jak w przypadku wałków, ogromne znaczenie ma rozmiar pędzla. Im bardziej chcesz być dokładny i dotrzeć do jakiś zakamarków, tym mniejszych pędzi używaj. Masz do wyboru pędzle proste i skośne. I w tym przypadku kupuj dobre jakościowo narzędzia. 

Krok 4

Po każdym malowaniu umyj pędzle w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, a następnie wysusz je. 

Krok 5

Oprócz pędzli potrzebna będzie folia i taśma malarska, którymi zasłonisz meble oraz przybory do gruntowania i szpachlowania. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać odpowiednie narzędzia malarskie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!