Jak oryginalnie zapakować prezent

Jak oryginalnie zapakować prezent

Jeżeli chodzi o pakowanie prezentów, coraz częściej odchodzi się od banalnych i oklepanych torebek ozdobnych. Coraz więcej osób chce zaskakiwać pomysłem i oryginalnością w pakowaniu upominków. Nic dziwnego, ładne, własnoręcznie i od serca zrobione opakowanie cieszy prawie tak jak sam prezent.

Krok 1

Znajdź kilka pudełek różnej wielkości, jedno większe od drugiego. Powkładaj jedno w drugie, zaczynając od najmniejszego i tak po kolei, aż dojdziesz do największego. Każde pudełko możesz pomalować na inny kolor lub wręcz przeciwnie- każde z osobna obkleić tym samym papierem. Kartony będą przypominać rosyjską matrioszkę

Krok 2

Pudełko przeznaczone na biżuterię jest bardzo przewidywalne. Dana osoba od razu wie, że zaraz otrzyma pierścionek, kolczyki czy zawieszkę. Aby wprowadzić efekt niepewności i zaskoczenia, zapakuj biżuterię inaczej. Przygotuj butelkę od szampana. W międzyczasie przywiąż do drobiazgu wstążkę. Następnie umieść biżuterię w butelce, zostawiając koniec wstążki na zewnątrz butelki. Na końcu zawiąż ją o szyjkę butelki. Całość zapakuj w folię prezentową lub papier ozdobny, przyklej dużą kokardę i podaruj ukochanej osobie. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zapakować prezent w elegancki sposób

Krok 3

Mały drobiazg nie musi być zapakowany w malutkie opakowanie. Idź do pierwszego lepszego sklepu i weź największy karton, jaki tylko znalazłeś. Na jego dnie połóż prezent, a całość wypełnij zwiniętymi gazetami, bibułą i skrawkami kolorowego papieru. Na końcu owiń karton ozdobnym papierem i voila! Osoba, która dostanie prezent będzie musiała najpierw go odszukać, co na pewno sprawi jej wiele frajdy i dostarczy dodatkowych emocji 

Krok 4

Jeżeli nie wiesz jak zapakować bilety np. na koncert czy na mecz, włóż je do książki związanej z tą tematyką. Obdarowywany będzie myślał, że otrzymał tylko książkę. Bezcennie będzie wyglądać jego mina, gdy odkryje, że w środku jest coś jeszcze!

Krok 5

Mały prezent, który chcesz podarować kobiecie, umieść w środku bukietu kwiatów. Będzie zachwycona twoim pomysłem!

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak oryginalnie zapakować prezent skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!