Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu

Ślimaki to niechciani goście, którzy często bez zaproszenia odwiedzają nasze ogrody i zajadają się warzywami. Szczególnie często zdarza się to, gdy ogród znajduje się w pobliżu wilgotnego miejsca. Warto dodać, że ślimaki szkodzą w nocy, natomiast w dzień są schowane. Jak więc walczyć z plagą niechcianych intruzów?

Krok 1

Najmniej szkodliwym sposobem na pozbycie się ślimaków jest po prostu wyzbieranie ich i wywiezienie poza wasz teren. Metoda sprawdza się jednak tylko wtedy, gdy ślimaków nie jest za dużo. Najlepiej zastawiać na nie pułapki: pozostawiamy w ogrodzie dowolną ilość wilgotnych zasadzek np. desek czy szmat. Dodatkowo, umieszczamy tam jakiś wabik m. in. kawałki ziemniaków. Wcześnie rano, po całej nocy, zbieramy zwabione na nie ślimaki. 

Krok 2

Do dowolnej ilości miseczek wlej piwo i porozstawiaj je w danych miejscach na całym terenie. Ślimaki zostaną zwabione napojem. 

Krok 3

Na rynku mamy szeroki wybór odstraszaczy, które nie są tak bardzo szkodliwe, jak środki chemiczne. 

Krok 4

Jeżeli masz w ogródku rośliny łodygowe- owiń je blaszką miedzianą. Miedź to skuteczny odstraszacz na ślimaki (ale niestety nie na złomiarzy).

Krok 5

Posadź rośliny odstraszające ślimaki. Zainwestuj w orlika pospolitego, czosnek, cebulę czy gorczycę. Posadź je wzdłuż grządek. 

Krok 6

Czasami jedyną możliwą metodą na usunięcie insektów są środki chemiczne, które są najbardziej szkodliwe dla innych roślin. Kupisz je w sklepach ogrodniczych za około 15-20 zł. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wypłoszyć kreta z ogrodu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!