Jak pielęgnować bananowiec w domu

Jak pielęgnować bananowiec w domu

Karłowata odmiana bananowca pozwala na pielęgnacje i hodowlę miniaturowego drzewka bananowego we własnym mieszkaniu. Z prezentowanego poradnika dowiesz się jak dobrze pielęgnować bananowca i jak o niego dbać w domu.

Krok 1

Bananowiec potrzebuje dużo bezpośredniego nasłonecznienia, a młody bananowiec wymaga specjalnej osłony, zwłaszcza w godzinach południowych.

Uwaga

Brak światła może spowodować zahamowanie wzrostu, drobnienie liści czy utratę barwy. Warto pamiętać, że roślina będzie zajmować dużo miejsca i nie lubi być dotykana

Krok 2

Roślina rośnie bardzo w temperaturze 20-25 stopni Celsjusza lub wyższej. Zimą należy uważać, bo temperatura niższa niż 8 stopni skutkuje hamowaniem wzrostu i doprowadza do obumierania rośliny.

Krok 3

Bananowca należy podlewać obficie i systematycznie, ale nie zalewając go, gdyż może to wywołać gnicie korzenia.

Uwaga

Sucha ziemia doprowadzi do zasychania brzegów liści, a bananowiec potrzebuje dużej wilgotności powietrza oraz częstego zraszania liści miękką wodą. 

Krok 4

Bananowca trzeba nawozić od wiosny do jesieni co tydzień, roztworem mieszanki nawozowej. Warto stosować nawozy organiczne i nawożenie dolistne.

Krok 5

Przy pielęgnacji bananowca najlepszej użyć ziemi ogrodniczej z dużą ilością torfu i gliny, która powinna być lekko kwaśna. Roślinę należy przesadzać w sytuacji, gdy korzenie zaczną wyrastać z doniczki.

Uwaga

Bananowiec rzadko choruje, ale może zostać zaatakowany przez przędziorki, wełnowce i tracznikki. Użyj wtedy specjalnego detergentu.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pielęgnować bananowiec w domu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!