Jak kosić trawę by się wspaniale reprezentowała

Jak kosić trawę by się wspaniale reprezentowała

Dowiesz się o metodzie koszenia trawnika, który po tym zabiegu powinien mieć wspaniały wygląd. Nie musisz zatrudniać firmy ogrodniczej aby osiągnąć żądaną jakość. Piękny trawnik jest w zasięgu Twoich możłiwości

Krok 1

Koszenie zacznij  wczesnym rankiem gdy rosa już zeszła,koszenie kierunku trawnika zmieniaj po każdym zabiegu,nie będzie widać pasów przejazdu kosiarki.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić samoczynną kosiarkę

Krok 2

Koszenie prowadź wolno bez pośpiechu,pozwoli to na dokładny zabieg,pamiętaj o zakończeniu koszenia kosiarką żyłkową w miejscach niedostępnych nie zostawiaj tego na następny dzień.

Krok 3

Ostrza kosiarki utrzymuj w dobrym stanie nie dopuszczaj do całkowitego stępienia,ponieważ trawa będzie wyrywana razem z korzeniami.Nie pozwalaj na zbyt duży wzrost trawy jak i również nie koś za krótko,ponieważ w upalne dni możesz zniszczyć trawnik.Koszenie wykonuj często co pozwoli utrzymać trawnik w dobrej kondycji.

Krok 4

Trawnik w upalne dni w zależności od podłoża podlewaj często,przeważnie wczesnym rankiem,skoro jest to nie wystarczające dodatkowo wieczorem.Sam oceń po stanie i kolorze trawnika ilość wody jaką musisz użyć aby zasilić układ korzenny.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak kosić trawę by się wspaniale reprezentowała skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!