Jak położyć płytki ceramiczne na powierzchni kartonowo-gipsowej

Jak położyć płytki ceramiczne na powierzchni kartonowo-gipsowej

Jeżeli chcesz położyć płytki ceramiczne na kartonowo-gipsowej powierzchni, musisz uzbroić się w cierpliwość, być dokładny i precyzyjny. To zadanie możesz również polecić specjaliście. Z pewnością nie jest to łatwe zajęcie, ale efekt może być satysfakcjonujący!

Krok 1

Na wstępie musisz odpowiednio zagruntować powierzchnię, na której będziesz kładł płytki. W tym celu możesz posłużyć się gruntem, który zmniejsza nasiąkliwość i zwiększa przyczepność kleju. Środek wetrzyj w ścianę za pomocą pędzla. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak szybko usuwać płytki łazienkowe

Ciekawostka

Dokonując wyboru przy kupnie płytek, zwróć uwagę na klasyfikację płytek pod kątem nacisku i obciążenia. Przykładowo, powierzchnia w garażu powinna wytrzymać ciężar samochodu. 

Krok 2

Układając płytki, nie zapomnij o gniazdach elektrycznych. Wykonaj w materiale otwór na wtyk elektryczny za pomocą wiertnicy, którą znajdziesz w każdym dobrym sklepie budowlanym. 

Krok 3

Nałóż klej na płaszczyznę całej ściany i zabierz się za układanie płytek. Po zakończeniu tego etapu, usuń nadmiar kleju suchą i miękką szmatką. 

Ciekawostka

Mając do czynienia z powierzchnią kartonowo-gipsową, zastosuj zaprawę wodoodporną. Powinna być także elastyczna oraz dobrze przewodzić ciepło. 

Krok 4

Kiedy już ułożysz płytki, zabierz się za następny etap czyli fugowanie. Przyda ci się do tego metalowa szpachelka, którą umieścisz fugę pomiędzy poszczególnymi płytkami. Nadmiar fugi usuń gumową packą. 

Krok 5

Na koniec wykończ wszystko sylikonem. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak położyć płytki ceramiczne na powierzchni kartonowo-gipsowej skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!