Jak czyścić płytki ceramiczne

Jak czyścić płytki ceramiczne

Każdy z nas chciałby, aby płytki w naszej łazience były ładne, schludne i czyste, a na dodatek bez większych wysiłków z naszej strony. Tak się niestety nie da. Wystarczy jednak trochę cierpliwości i regularności, a płytki będą lśnić jak nowe. Poniżej podam kilka naturalnych metod mycia płytek ceramicznych.

Krok 1

Przed sprzątaniem, odkręć wodę pod prysznicem lub w wannie, ustawiając jak najbardziej gorącą wodę. Unosząca się dzięki temu para woda pozwoli łątwiej usunąć brud z płytek. 

Krok 2

Plamy na płytkach usuniesz dzięki octowi. Możesz także użyć w tym celu roztworu wody i sody oczyszczonej. Następnie zmyj je dużą ilością wody, polewając płytki od góry do dołu. 

Krok 3

Aby płytki były bardziej odporne na wilgoć oraz tworzenie się kamienia, po umyciu i wysuszeniu ich, wetrzyj w nie emulsję do polerowania płytek ceramicznych. Postępuj zgodnie z instrukcją podaną na produkcie. Zamiennikiem dla preparatu może być wosk do konserwacji karoserii samochodów. 

Krok 4

Brudne fugi wyczyścisz za pomocą szczoteczki do zębów, zanurzonej w roztworze wody i amoniaku (zamiennikiem dla amoniaku może być proszek do pieczenia). 

Krok 5

Matowe kafelki odzyskają swój dawny kolor gdy potrzesz je zwiniętymi gazetami lub ściereczką irchową, zwilżoną amoniakiem. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak czyścić fugi

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak czyścić płytki ceramiczne skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!