Jak stworzyć wyjątkową jadalnię?

Jak stworzyć wyjątkową jadalnię?

Wspólne spożywanie posiłków pozwala zacieśniać więzi pomiędzy członkami rodziny. Warto zatem zadbać by rodzinny obiad mógł się odbywać przez siedem dni w tygodniu, a nie tylko w niedzielę. W tym celu powinniśmy mieć czystą, komfortową jadalnię, w której będziemy móc czerpać radość z każdego dania.Wiele rodzin rezygnuje z jadalni, ponieważ uważają, że w tym celu potrzebne jest dodatkowe pomieszczenie. Jednak współczesne rozwiązania pozwalają nam tak zaaranżować wnętrze mieszkania by nadać wielofunkcyjności każdemu pomieszczeniu.

Krok 1 - Małe pomieszczenie

W małych mieszkaniach możemy wygospodarować kącik, który będzie miał funkcję jadalni. Może być nim aneks kuchenny połączony z pokojem dziennym. Daje to możliwość ustawienia stołu na granicy pomiędzy oboma pomieszczeniami, co będzie stanowić płynne przejście ze strefy kuchennej do mieszkalnej. Innym sposobem jest umieszczenie stołu z krzesłami w dużym pokoju. Mogą być one umieszczone tam na stałe lub okresowo w czasie np. zjazdów rodzinnych. Dobrą inwestycją jest również zakup stołu składowego, który w trakcie codziennych czynności będzie pełnił funkcję miejsca do pracy.

Krok 2 - Jadalnia w domku jednorodzinnym

Jadalnia powinna znajdować się zawsze w pobliżu kuchni. W domkach jednorodzinnych doskonale sprawdzają się otwarte ściany, które łączą kuchnię oraz przylegające do niej pomieszczenie w jedną całość. Przy takim rozwiązaniu powinniśmy skupić uwagę na odpowiednim udekorowaniu wnętrza. Kuchnia oraz jadalnia powinny być w jednym stylu, a ściany w pasujących do siebie odcieniach.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić wieszaki na sztućce

Krok 3 - Jadalnia w osobym pomieszczeniu

Jeżeli pomieszczenie, które postanowiliśmy zaadaptować na jadalnię nie przylega bezpośrednio do kuchni, to możemy pozwolić sobie na pełną swobodę w dobieraniu kolorów oraz ozdób. Musimy jednak pamiętać, że z taką jadalnią będą się wiązać pewne utrudnienia. Przenoszenie jedzenia przez tradycyjnie otwierane drzwi może być bardzo niewygodne, dlatego warto wybrać wtedy drzwi przesuwane lub wyburzyć część ściany jednocześnie zachowując niezależność jadalni.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak stworzyć wyjątkową jadalnię? skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!