Jak usunąć gołębie odchody z balkonu

Jak usunąć gołębie odchody z balkonu

Dokarmianie ptaków to zdecydowanie szlachetna idea. Jednak jeśli decydujemy się wykorzystać w tym celu własny balkon musimy pogodzić się z faktem, że nasi milusińscy zostawią nam niejedną pamiątkę w podzięce. Co zrobić, żeby skutecznie pozbyć się gołębich odchodów z balkonu?

Krok 1 - Zeskrobanie odchodów.

W pierwszej kolejności musimy zeskrobać odchody. Najlepiej posłużyć się szpachelką, ostrym nożem albo sztywną tekturką. Musimy być delikatni i uważać, żeby nie uszkodzić powierzchni balkonu.

Ciekawostka

Żeby rozpocząć usuwanie odchodów musimy być pewni, że są suche. Próbując zeskrobać świeże odchody możemy je co najwyżej rozmazać.

Krok 2 - Usuwanie pozostałości.

To, czego nie udało się zeskrobać, zmywamy gąbeczką lub szmatką nasączoną ciepłą wodą z proszkiem do prania. Możemy wspomóc się również starą szczoteczką do zębów.

Ciekawostka

Wodę z proszkiem do prania z powodzeniem możemy zastąpić sokiem z cytryny lub octem.

Krok 3 - Usuwanie plam.

Czasami, mimo wyczyszczenia odchodów, na balkonie zostają plamy. Zalewamy je wtedy na kilka chwil domestosem albo mleczkiem czyszczącym, ścieramy środek chemiczny mokrą szmatką a następnie wycieramy powierzchnię do sucha. Teraz możemy już cieszyć się czystym balkonem do czasu kolejnej wizyty naszych ptaszków.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak usunąć gołębie odchody z balkonu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!