Jak zaaranżować kwiaty na balkonie

Jak zaaranżować kwiaty na balkonie

Dobrze zaaranżowany wystrój balkonu to wspaniała wizytówka dla Twojego domu. Na balkonie będziesz mógł nie tylko wypoczywać, ale także spędzać na nim czas ze znajomymi. Jednym z istotnych elementów wyglądu jest właściwy dobór stylu oraz kwiatów.

Krok 1

Na początku warto zadbać oto, aby podłoga wewnątrz mieszkania była identyczna lub zbliżona do do tej na balkonie. To samo dotyczy mebli. Jeśli balkon posiada zadaszenie, można postawić na nim meble w takim samym stylu lub kolorze, jak przedmioty wewnątrz. Również pomalowanie ścian balkonu w zbliżonych barwach pokoju, nada mu odpowiedni charakter i wzmocni więź z mieszkaniem.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak dbać o kwiaty domowe za pomocą piwa

Uwaga

Dodatkowo można zainstalować dyskretne światło, które zaakcentuje odpowiednie fragmenty wystroju o każdej porze roku.

Krok 2

Nie tylko rolety czy parasole gwarantują osłonę przed słońcem. Ochronę mogą stanowić krzewy np. bukszpan lub pnącza np. bluszcz, które porastają balustrady lub kratownicę ogrodzenia.

Uwaga

Należy pamiętać, że do dokonania zmian struktury balkonu, potrzebne będą odpowiednie pozwolenia. Warto też skonsultować się z architektem w sprawie wytrzymałości i trwałości obciążenia.

Krok 3

Jeśli balkon posiada małą powierzchnią, dobrym wyborem jest sadzenie roślin w pojemnikach lub doniczkach. Ułatwi to kolejne zmiany i wprowadzenie nowych koncepcji w aranżu balkonu.

Uwaga

Należy pamiętać, aby pojemniki posiadały otwory drenażowe, gwarantujące że korzenie roślin nie będą gniły pod wpływem zbierającej się na dnie wody. Nad otworami warto ulokować żwirek, który przepuści wodę.

Krok 4

Jeśli odrestaurowujemy balkon na wiosnę i nie przesadzamy roślin, należy zebrać górną warstwę z podłoża i wymienić ją na świeży kompost. Wszystkie rośliny znajdujące się w koszach lub miejscach, których intensywniej wieje wiatr, trzeba podlewać częściej. Gliniane donice, w których chcemy umieścić roślin, należy przed użyciem namoczyć i zabezpieczyć od wewnątrz folią. Również wiszące kosze warto zabezpieczyć folią, jednak lepiej prezentować się będzie mech torfowca.

Ciekawostka

Dobry wystrój zagwarantuje Yucca filamentosa w ceramicznym, ciemnym pojemniku na tle kolorowej ściany.

Ciekawostka

Energiczną kompozycję zapewnią zmieszane ze sobą begonie, surfinie oraz lobelia.

Ciekawostka

Verbena bonariensis posadzona z trawą Pennisetum villosum i umieszczone w pojemnikach z terakoty, stworzą wyjątkowy aranż Twojego balkonu.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zaaranżować kwiaty na balkonie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!