Jak utrzymać w domu ciepło

Jak utrzymać w domu ciepło

Podczas zimy bardzo trudno jest utrzymać w domu ciepło. Szczególną udrękę z tym (ale także z wysokimi rachunkami) mają właściciele dużych mieszkań i domów. Poniżej przedstawię kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym utrzymanie wyższej temperatury będzie dużo łatwiejsze.

Krok 1

Pamiętajcie o tym, aby zawsze zamykać drzwi od pokoi. Zarówno tych ogrzanych jak i nieogrzanych. Dzięki temu unikniecie szybkiemu uciekaniu ciepła z nagrzanych pomieszczeń.

Krok 2

Powierzchnię na ścianie za grzejnikiem wyłóżcie folią aluminiową (błyszczącą stroną do pomieszczenia). Odbije ona ciepło bezpośrednio do naszego pokoju. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak radzić sobie w domu - 10 genialnych porad

Krok 3

Dobrym sposobem jest zamontowanie nad grzejnikiem półki. Będzie ona wtedy pewnego rodzaju barierą, która nie pozwoli na to, aby ciepłe powietrze uciekło do góry, lecz przeniosło się do pomieszczenia.

Krok 4

Jeśli posiadacie szyby zespolone, możecie wykorzystać taflę pleksiglasu lub jakiegoś grubego plastiki jako drugą szybę. To prowizoryczne wyjście możemy zamontować za pomocą taśmy klejącej.

Krok 5

Poszukajcie, czy przypadkiem w waszym domu nie ma przeciągów. Możecie to sprawdzić, biorąc do ręki zapaloną świeczkę i chodząc z nią po mieszkaniu. W momencie, gdy jej płomień będzie się ruszał- świadczy to o obecności przeciągów. Chwilowo, kiedy nie ma innego wyjścia z sytuacji, możecie np. wypchać watą rękaw starej marynarki i położyć go w odpowiednie miejsce.

Krok 6

Możecie także po prostu cieplej się ubierać. Dzięki temu temperatura będzie mogła być niższa, tak jak i rachunki!

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak utrzymać w domu ciepło skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!