Jak wybrać dobrą ekipę budowlaną

Jak wybrać dobrą ekipę budowlaną

Projekt wybrany, pozwolenia załatwione, materiały kupione, ale dalej nie masz ekipy budowlanej? Taka firma powinna być sprawdzona, słowna, solidna, punktualna i niezawodna. Jak znaleźć właśnie taką, fachową ekipę budowlaną?

Krok 1

Zapytaj fachowców co zrobiliby w jakiś nieprzewidzianych i niespodziewanych sytuacjach np. gdy nie będą mieli dostępu do bieżącej wody.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak kupić działkę budowlaną i jak usytuować dom na działce

Krok 2

Dobra ekipa budowlana powinna już na wstępie przewidzieć ile czasu zajmie jej poszczególny etap budowy oraz przedstawi orientacyjnie moment, w którym zakończą prace. 

Krok 3

Dobry wykonawca powinien znać wszystkie materiały i narzędzia i brać udział w przeróżnych szkoleniach. 

Krok 4

Przy wyborze ekipy, warto obejrzeć jej poprzednie dzieła oraz niedokończone jeszcze budynki (w celu sprawdzenia czy np. ekipa utrzymuje porządek na placu budowy).

Krok 5

Dokładnie sprawdź czy firma posiada interesujące ciebie certyfikaty oraz czy pracownicy są kompetentni i odpowiednio wyszkoleni. 

Krok 6

Porównaj ceny różnych firm. Poproś je o przedstawienie kosztorysu ślepego, który jest wykazem robót budowlanych i instalacyjnych, ale bez cen. Niech ceny wypełnią firmy, którymi jesteś zainteresowany. W ten sposób łatwo porównasz ceny rynkowe i ceny proponowane przez firmy wykonawcze.

Ciekawostka

Ceny nie powinny być ani zbyt niskie, ani zbyt wysokie. Takie skrajności mogą świadczyć o nieuczciwości firmy. 

Krok 7

Nawiąż stał kontakt z kierownikiem budowy. Poproś, aby informował cię o bieżących pracach. Co jakiś czas wybierz się osobiście na budowę i skontroluj postępy prac. 

Krok 8

Bardzo ważne jest podpisanie umowy z wykonawcą, która daje pewne gwarancje. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać dobrą ekipę budowlaną skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
 1. Awatar użytkownika ziben200

  ziben200

  Jan 28, 2014

  jestem bylym budowlancem pewnie jak bede budowac to nie bede wynajmowac ekipy bo bede to roil sam ewentualnie z pomoca przyjaciol ale trafne wskazania umowa z gwarncja staly kontakt porzadek w miejscu budowy i termin z regoly i tak sie wszystko wydluzy

  • Awatar użytkownika fred33

   fred33

   Mar 20, 2015

   mi się wydłużył ciut o dwa tygodnie z powodu strasznych ulew, ale wszystko tak jak pan mówi było dopięte w najdrobniejszych szczegółach, korzystałem z firmy moltom.